Arçelik servisinin ilgisizliği

Sergiledikleri tutuma cidden şaşırdım. Çünkü ben dahil çevremdeki insanlar Arçelik ile ilgili "Ürünleri belki diğer markalar kadar (genellikle ithal olanlar ile kıyaslanıyor) kaliteli değil ama servisi iyidir." yönünde bir yaklaşıma sahip. Hatta daha geçen gün faydalandık aspiratör ve klima servisleri için. 3 senedir 2 belki 3 kere ihtiyacımız oldu hepsinde çok iyi insanlar denk geldi. Sizinkine benzer problemi Bosch ile yaşıyorum her seferinde. En son bayilerinden birinin şahsi telefonunu aldım sağolsun o yardımcı oluyor. Geçmiş olsun, bu tip konularla uğraşmak yoruyor fakat öteki türlü de çözümü zor maalesef.

İlla böyle olmak lazım. Sesimizi yükseltmek lazım. 5-6 senedir Vatan'dan hiçbir şey almıyorum.
Yalnız bu dediğinle bu konu arasında bir fark var. İşte bu konunun tuhaf gelmesinin nedeni de bu; sen şu anda bu konuda son verdiğin örnekteki iPhone 7 sorunu için Apple almayın demiş oluyorsun. Oysa buradaki sorun aracı bir taşeron servis, tıpkı o olayda Vatan'ın aracı olması gibi. O olayda doğru yer olan Vatan'a tepki verilmiş çünkü mahkeme kararına uyulmamış. Bu olayda ise müşteri kanunlarına uymayan bir servis var aracı olarak, sen Arçelik almayın diye konu açıyorsun.

Umarım bu konuyu haklı olarak sinirle açmış olsan da aradaki farkı şimdi anlatabilmişimdir.

Okudum ve tutumunuza karşı söyledim. Türkiye'de düzgün tamirci bulmanız zor. Garanti biterse yetkili serviste yaptırmayın.

Yetkili servislerin dışında diğer servislerin birçoğu daha da kötü. Balkondan dışarı mı atalım bozulunca? Servisi eleştirdik diye suçlu biz olduk. Tutumum acaba 2 haftadır sorunun devam etmesi olabilir mi? Parasını verip daha yeni yaptırdığımız ürünün hala sorunlu olması hani?
Yalnız bu dediğinle bu konu arasında bir fark var. İşte bu konunun tuhaf gelmesinin nedeni de bu; sen şu anda bu konuda son verdiğin örnekteki iPhone 7 sorunu için Apple almayın demiş oluyorsun. Oysa buradaki sorun aracı bir taşeron servis, tıpkı o olayda Vatan'ın aracı olması gibi. O olayda doğru yer olan Vatan'a tepki verilmiş çünkü mahkeme kararına uyulmamış. Bu olayda ise müşteri kanunlarına uymayan bir servis var aracı olarak, sen Arçelik almayın diye konu açıyorsun.
Hocam Vatan olayı Apple bile yanlış aktarmış. Iphone almayın demiyorum Vatandan alışveriş yapmayın diyorum neyse konu çok dağıldı.
Sergiledikleri tutuma cidden şaşırdım. Çünkü ben dahil çevremdeki insanlar Arçelik ile ilgili "Ürünleri belki diğer markalar kadar (genellikle ithal olanlar ile kıyaslanıyor) kaliteli değil ama servisi iyidir." yönünde bir yaklaşıma sahip. Hatta daha geçen gün faydalandık aspiratör ve klima servisleri için. 3 senedir 2 belki 3 kere ihtiyacımız oldu hepsinde çok iyi insanlar denk geldi. Sizinkine benzer problemi Bosch ile yaşıyorum her seferinde. En son bayilerinden birinin şahsi telefonunu aldım sağolsun o yardımcı oluyor. Geçmiş olsun, bu tip konularla uğraşmak yoruyor fakat öteki türlü de çözümü zor maalesef.
Teşekkür ederim. Bizimde evdeki çoğu beyaz eşya Arçelik bundan dolayı ama işte dediğim gibi.

Bu konuyu açmadan önce 2.bir servisle konuştuk zaten. Önceki işlemi biz yapmadık bir şey yapamayız yarın bizden arkadaşlar gelecek diyor :D Hocam zaten dedikleriniz yaptım. Yapmasan neden Arçelik'ten şikayetçiyim yazayım? Yarın gelecek bakalım.
Tamam işte geleceğiz denmiş. Bölgenizdeki servis çalışanlarının oluşturduğu sorundan dolayı yaygara çıkartmaya gerek yok onu diyorum. Merak etmeyin sorununuz çözülür, çözülmezse hukuki yola başvurursunuz.

Ben de Arçelik ürünler kullandım, bir sorun olduğu anda gelip akşamına çözdüler yardımcı oldular. Çevremdekilerde de aynı şekilde. Sizin başınıza bir servis ekibi sorunu gelmiş ki yarın gelecek olan servis sorunu çözecektir.

Tamam işte geleceğiz denmiş. Bölgenizdeki servis çalışanlarının oluşturduğu sorundan dolayı yaygara çıkartmaya gerek yok onu diyorum. Merak etmeyin sorununuz çözülür, çözülmezse hukuki yola başvurursunuz.
Bugünde geldi elimizde ürün yok deyip gitti. Geçen hafta gelen "koku normal" demiş test etmemiş bile ve 5 dakika durup gitmiş. Evde annem vardı işteydim. O gittikten 2-3 gün sonra bozuldu. Bunu demek istiyorum bende. Derdimi anlatamıyorum ki arkadaş hala "yaygara" çıkartan biz oluyoruz.

Motor Kompresör termik kaçırıyormuş. Geçen hafta gelen baksa anlardı değil mi? Bugün gelen nasıl anladı :D
Yarın çözülmezse zaten başvuru yapacağım. Neyse kapansın konu.

Bugünde geldi elimizde ürün yok deyip gitti. Geçen hafta gelen "koku normal" demiş test etmemiş bile ve 5 dakika durup gitmiş. Evde annem vardı işteydim. O gittikten 2-3 gün sonra bozuldu. Bunu demek istiyorum bende. Derdimi anlatamıyorum ki arkadaş hala "yaygara" çıkartan biz oluyoruz.

Motor Kompresör termik kaçırıyormuş. Geçen hafta gelen baksa anlardı değil mi? Bugün gelen nasıl anladı :D
Yarın çözülmezse zaten başvuru yapacağım. Neyse kapansın konu.
Servis yüzünden yaşadığın sorunu daha üst mertebeye şikayet etme hakkın var. O da olmadıysa hukuki işlem başlatma hakkın da var. Sana kimse haklarını kullanma falan demiyor. Daha olay çözüm aşamasındayken boştan yere telaş yapmaya gerek yok. Bu gün gelen anladıysa çözümünü de bulur.

Servis yüzünden yaşadığın sorunu daha üst mertebeye şikayet etme hakkın var. O da olmadıysa hukuki işlem başlatma hakkın da var. Sana kimse haklarını kullanma falan demiyor. Daha olay çözüm aşamasındayken boştan yere telaş yapmaya gerek yok. Bu gün gelen anladıysa çözümünü de bulur.
Tamamda ben diyorum ki içindekiler bozulacak bozulduktan sonra sorunum düzelse ne olur :) İlla video mu atayım bir kısmı erimiş bile. Niye kimse anlamak istemiyorum abi. 400-500 TL'lik ürün var. Çok mu zor empati yapmak.

"Servis yüzünden yaşadığın sorunu daha üst mertebeye şikayet etme hakkın var. O da olmadıysa hukuki işlem başlatma hakkın da var. " bunları biliyorum zaten bilişim hukuku ve normal hukuk dersi aldım seçmeli. Sadece servisle yaşadığım sorunu paylaşıp milleti bilgilendirmek istedim.

Geri
Yukarı