Arch durduk yere sıkıntı çıkarır mı?

hhnoire

Decapat
Arch kurmayı düşünüyorum GNOME ile durduk yere güncelleme yaptıktan sonra falan sıkıntı çıkarır mı? Yazıcılar çalışır mı driverlerde sorun olur mu? Yoksa Mint gibi mi olur?

Teorik olarak Arch sürekli güncel bir dağıtım olduğu için programlardan kaynaklanan hatalar ile karşılaşmak daha olası, ancak pratikte çok ciddi bir problem yaşamadım.
Diğer taraftan Arch dağıtımının hedeflediği kitle;

Dağıtım, mümkün olduğunca çok kullanıcıya hitap etmeyi denemek yerine, ona katkıda bulunanların ihtiyaçlarını karşılaması amaçlanmaktadır. Bu belgeleri okuyan ve kendi sorunlarını çözmek isteyen, "kendin yap" tutumu ile yaklaşan yetkin GNU / Linux kullanıcısı, ya da kimseye yöneliktir.

Hiçbir dağıtım hatta Windows ve macOS sorun çıkarmama gibi taahhütte bulunmaz, bulunamaz.
Her dağıtımın bir BUG sayfası vardır, kullandığınız programlardan biri illaki zaman gelecek ve hata verecek, ancak bu doğrudan dağıtıma bağlanamaz her senaryoda. Hatanın türüne göre değerlendirilmeli.
Her hata yazılımsal olacak diye bir kaide de yok, donanım, sürücü veya başka sebeplerden kaynaklanabilir.

Örnekler:

Arch kurmayı düşünüyorum GNOME ile durduk yere güncelleme yaptıktan sonra falan sıkıntı çıkarır mı? Yazıcılar çalışır mı driverlerde sorun olur mu? Yoksa Mint gibi mi olur?
Arch Linux XFCE kullanıyorum , durduk yere sorun çıkarmaz fakat bir arabayı temizler gibi sistemi haftada bir kez güncellemeniz sistemin doğru çalışmasına yardım edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı