Arch Linux GT 415 sürücüsü yüklenmiyor

Scorpio92

Kilopat
Daha fazla  
Arch'ta NVIDIA ekran kartımın driverlarını yüklemeye çalışıyorum ama ne zaman yükleyip reboot atsam starting version ekranı geliyor. Ve bunun yüzünden driver kuramıyorum. Eski bir ekran kartına sahibim ancak olayı çözemedim.
Ekran kartım: GT 415.
Sorunum hala devam ediyor, yardım edebilecek kimse yok mu?
Arch'ta NVIDIA ekran kartımın driverlarını yüklemeye çalışıyorum ama ne zaman yükleyip reboot atsam starting version ekranı geliyor. Ve bunun yüzünden driver kuramıyorum. Eski bir ekran kartına sahibim ancak olayı çözemedim.
Ekran kartım: GT 415.
Sorunum hala devam ediyor, yardım edebilecek kimse yok mu?

En son konularımda yardımcı olmuştunuz hocam bakabilme şansınız var mı? @Lostless @skystone @404631

Son düzenleme:
Yalnız sitede driverları olmayabilir dediğim gibi eski bir kart. En son 2016 yılında driver çıkarılmış, Windows 10'da öyle yazıyordu yani.
O zaman onu kuracaksınız. Ya da open source sürücüleri denemeniz lazım ama o da ne kadar iyi olur bilemem. Zaten Linux için 30x sürümü sürücüler hala öneriliyor.

O zaman onu kuracaksınız. Ya da open Source sürücüleri denemeniz lazım ama o da ne kadar iyi olur bilemem. Zaten Linux için 30X sürümü sürücüler hala öneriliyor.

Windows 10'da sürücüleri otomatik yüklemişti. NVIDIA sitesinden kurmamıştım onun yüzünden hangisini indireceğimi bilmiyorum demiştim. Nasıl bir yol izleyebilirim bu konuda?

Bu paketi dener misiniz?
Deniyorum muhtemelen olmayacak ama geri döneceğim.
Deniyorum muhtemelen olmayacak ama geri döneceğim.
/home/anarchy/nvidia-340xx/PKGBUILD: satır 43: /usr/src/linux/version: Böyle bir dosya ya da dizin yok ==> nvidia-340xx 340.108-28 (Paz 23 Oca 2022 22:32:35) paketi oluşturuluyor ==> Bağımlılıklar denetleniyor... ==> Derleme bağımlılıkları denetleniyor... ==> Eksik bağımlılıklar yükleniyor... hata: hedef bulunamadı: nvidia-340xx-utils=340.108 ==> HATA: 'pacman' eksik bağımlılıkları yükleyemedi. ==> Eksik bağımlılıklar: -> nvidia-340xx-utils=340.108 -> linux-headers>=5.5 ==> HATA: Bazı bağımlılıklar çözülemedi.

Kernel 5.5 sonrası desteklenmiyor. Vallahi bende başka çözüm kalmadı. Kartınızın adını yazıp arch driver yazarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı