Arch Linux kurarken "Can not find block device" hatası

Linux Kaymak

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Ankara
Merhabalar Archinstall ile arch kuruyordum fakat ilk defa böyle bir şey oldu. Hatayı da tam anlayamadım.

@Linux Aliskanligi @Linuxginar @bsd bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-31 203436.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-31 203436.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 27
/dev/sda1 konumunu bulamadığını söylüyor. Yapılandırmada hata vardır muhtemelen.

archinstall aracını hâlâ tavsiye etmiyorum. Sıkıntılı bir araç. Onun yerine internette bulabileceğiniz birçok Arch Linux kurulum betiği var, onları kullanabilirsiniz.

Bu benim kendi hazırladığım Arch Linux kurulum betiğim. Düzenlemesi oldukça kolay bir betik.

/dev/sda1 konumunu bulamadığını söylüyor. Yapılandırmada hata vardır muhtemelen.

archinstall aracını hâlâ tavsiye etmiyorum. Sıkıntılı bir araç. Onun yerine internette bulabileceğiniz birçok Arch Linux kurulum betiği var, onları kullanabilirsiniz.

Bu benim kendi hazırladığım Arch Linux kurulum betiğim. Düzenlemesi oldukça kolay bir betik.
Hocam yinede sanal makineye kurarken baya işe yarıyor archinstall tek komutla istediğin şeyi istediğin configurasyon ile dene. Ama ana makineye kurarken ben betik olmadan kurulması taraftarıyım.

Birde bence betiğinize popüler kernelleri eklemelisiniz. Sadece ana kernel yetersiz kalabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı