Çözüldü Arch Linux kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Peki grub ve systemdboot arasında bizi etkileyecek bir fark var mı hocam? Birazdan kuracağım systemdboot şekilde.
Hocam tekrardan Arch isosunu boot edip diskleri mount edip grub-install yapabilir misiniz, zira benim de kurulum sonra grub'u kurmamıştı elle install yapmak zorunda kalmıştım.

Hocam tekrardan Arch ISO'sunu boot edip diskleri Mount edip GRUB-install yapabilir misiniz, zira benim de kurulum sonra GRUB'u kurmamıştı elle install yapmak zorunda kalmıştım.

Bu şekilde install mı diyeyim hocam? Bir de bu disklerin birinde root yazması gerekmiyor mu bence disk kısmında hata oluyor.
IMG_20230814_172319.jpg

Bu şekilde install mı diyeyim hocam? Bir de bu disklerin birinde root yazması gerekmiyor mu bence disk kısmında hata oluyor.
Eki Görüntüle 1902621

Root zaten / dizinine deniyor hocam. GRUB seçmişsiniz gene. Systemdboot seçin.

Ha illa GRUB kuracağım diyorsanız @Jennifer hocamın dediği gibi kurulum bitince size düzenlemek için OS'a erişmek ister misinis tarzı bir soru soracak evet deyip

grub-install komutunu çalıştırmak işe yarayabilir.

Root zaten / dizinine deniyor hocam. GRUB seçmişsiniz gene. Systemdboot seçin.
Hocam arkadaş grub-install dedi diye grup seçeceğim diye düşündüm. Birde şöyle bir sorun var ilk kurulumdan sonra tekrar kurmaya çalışıp install diyince bu kısıma kadar geliyor yüklemeyi tamamlamıyor.İlkinde böyle olmuyordu (Systemdboot seçtim)
IMG_20230814_173922.jpg

Hocam arkadaş GRUB-install dedi diye grup seçeceğim diye düşündüm. Bir de şöyle bir sorun var ilk kurulumdan sonra tekrar kurmaya çalışıp install deyince bu kısma kadar geliyor yüklemeyi tamamlamıyor. İlkinde böyle olmuyordu (Systemdboot seçtim)
Eki Görüntüle 1902634

Cihaz internete bağlı değil. Ethernet kablosuyla veya USB tethering ile internet bağlayın.

Hayır archinstall'e girmeden root ile boot seçtiklerini mount edip arch-chroot'tan grub-install yapmanı istemiştim.
Hocam onları yapmayı bilmiyorum zaten başım ağrıdı sabahtan beri, son bir kez manuel kuracağım (göz gezdirdiğimde bir kaç yerde hata yapabilmiş olacağımı farkettim) olmazsa da geri EndeavourOS 'a döneceğim.

Hocalarım mutlu son, dediğim gibi kurulumda bir kaç yerde hata yapmışım( host oluşturma vs)
IMG_20230814_184836.jpg

Son düzenleme:
Hocam onları yapmayı bilmiyorum zaten başım ağrıdı sabahtan beri, son bir kez manuel kuracağım (göz gezdirdiğimde birkaç yerde hata yapabilmiş olacağımı fark ettim) olmazsa da geri EndeavourOS'a döneceğim.

Hocalarım mutlu son, dediğim gibi kurulumda birkaç yerde hata yapmışım( host oluşturma vs)
Eki Görüntüle 1902735

Hayırlı olsun hocam.

Hocam onları yapmayı bilmiyorum zaten başım ağrıdı sabahtan beri, son bir kez manuel kuracağım (göz gezdirdiğimde birkaç yerde hata yapabilmiş olacağımı fark ettim) olmazsa da geri EndeavourOS'a döneceğim.

Hocalarım mutlu son, dediğim gibi kurulumda birkaç yerde hata yapmışım( host oluşturma vs)
Eki Görüntüle 1902735

Tavsiyem direkt yay veya paru kurmanız olur. Ardından da extension-Manager uygulamasını indirin. GNOME eklentilerini indirmenizi sağlıyor.

Hayırlı olsun hocam.

Tavsiyem direkt yay veya paru kurmanız olur. Ardından da extension-Manager uygulamasını indirin. GNOME eklentilerini indirmenizi sağlıyor.
Hocam yay'ı kurmaya çalıştım ama olmadı sanırım paket yüklemiyor size zahmet kodları bir de siz yazar mısınız ?

Ekran Görüntüsü - 2023-08-14 19-21-04.png

Geri
Yukarı