Çözüldü Arch Linux kurulu bilgisayara Windows 10 nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Geçen gün bilgisayara Arch yükledim. Yanlış bir komut girmemden dolayı tüm Windows 10 diskini sildim. Sonra hepsine de Arch kurayım dedim. Şimdi Dual Boot ile yanına bir de Windows 10 kurmak istiyorum. Hiçbir bölümleme vs. yapmadan direkt USB'den Windows 10 kurmayı denedim. Ama genişletemedim. Windows NTFS istediği için kuramadım. Konsoldan vs. diskimi küçültüp Arch'ın yanına Windows 10 nasıl kurabilirim? Arch gitse de olur. Yeniden kurabilirim. Ama bana Windows 10 da lazım. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Bir şey isterseniz 1 buçuk saat falan cevap veremeyebilirim, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Hocalarım merhaba. Geçen gün bilgisayara Arch yükledim. Yanlış bir komut girmemden dolayı tüm Windows 10 diskini sildim. Sonra hepsine de Arch kurayım dedim. Şimdi Dual Boot ile yanına bir de Windows 10 kurmak istiyorum. Hiçbir bölümleme vs. yapmadan direkt USB'den Windows 10 kurmayı denedim. Ama genişletemedim. Windows NTFS istediği için kuramadım. Konsoldan vs. diskimi küçültüp Arch'ın yanına Windows 10 nasıl kurabilirim? Arch gitse de olur. Yeniden kurabilirim. Ama bana Windows 10 da lazım. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Elinizde başka bilgisayar varsa oradan yazın. Yoksa en yakın internet kafeye dikkatlice gidip yazın. Arch'ın bölümlemesi farklı olduğu için daha zor. Diğer seçenekte Mint gibi bir dağıtım kurup oradan kolay bir şekilde yazdırmak.

Elinizde başka bilgisayar varsa oradan yazın. Yoksa en yakın internet kafeye dikkatlice gidip yazın. Arch'ın bölümlemesi farklı olduğu için daha zor. Diğer seçenekte Mint gibi bir dağıtım kurup oradan kolay bir şekilde yazdırmak.

Hocam USB hazır zaten. Yazdırdım USB'yi. Windows 10'u kurarken disk NTFS şeklinde olmadığı için Windows 10 kurmuyor kendini. Yanında da Sil diye bir yer vardı. Ona tıklasam diski silse üstüne kurabilir miyim? Deneyecektim ama silince Ayrılmamış Alan olarak görünür sanırım. Windows 10 da NTFS istediği için yazdırmaz diye düşündüm.

Windows format ekranı disk bölümleme bölümünün fotoğrafını yollar mısın?
@DDLAO

Tamamdır hocam. Atayım hemen.
Hocam bu şekilde görünüyor. @gnuginar
Hocam sanırım anladım. Diski sil deyip yeni butonundan yeni yer açacağım. Sonra oraya kuracağım. Deneyim bir onu.

Tamamdır hocam. Bu şekilde çözdüm. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Dosya Ekleri

• 20210327_110536.jpg
    20210327_110536.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 63
  • 20210327_110544.jpg
    20210327_110544.jpg
    254,8 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Atayım hemen.
Hocam bu şekilde görünüyor. @gnuginar
Hocam sanırım anladım. Diski sil deyip yeni butonundan yeni yer açacağım. Sonra oraya kuracağım. Deneyim bir onu.

Tamamdır hocam. Bu şekilde çözdüm. Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Dışarıdaydım bakamadım kusura bakmayın. Hallettiğinize sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı