Rehber Arch Linux kurulumu

Sonunda kurmayi basardim . Normalde de kurmak yerine i3wm kuracaktim ama nasıl duzenleyecegimi bilmedigim icin de kurdum. Onu da zamanla ogrenirim artik.

YouTube üzerinde rehberler var. Yusuf ıpek'in bir videosunu atayım, onun kurulum aşamasından izleyip ona göre kurarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

17:35'ten itibaren izleyin.

Teşekkürler çok işe yaradı.

Bu rehber sayesinde arch linux kurabildim (pürüzler çıksada). Rehber için teşekkür ederim

Çok güzel bir rehber. Fakat bu kadar işlemden gözünüz korktuysa "archinstall" komutunu kullanabilirsiniz. Güncel ISO dosyalarında bu hazır oluyor fakat eski bir ISO varsa "pacman -S archinstall archlinux-keyring" komutunu kullanarak bu kurulum sihirbazını yükleyebilirsiniz. Yanlışım varsa lütfen düzeltin, iyi sosyaller.

Arch GUI'lerde var hocam direkt ISO olarak.

Eline sağlık abi.

@Kernelginar böyle bir hata alıyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Ayrıca archinstall komutu çalışmadığı için böyle yapmaya karar verdim.
Gerek kalmadı. Archinstall ile indiriyorum.

Bu sefer archinstall'da hata aldım.

Fedora kurayım dedim yine systemd hatası alıyorum. Bende ki bu talihsizlik nedir acaba?

Bu normal kurulumda aldığım hata.

Dosya Ekleri

• IMG20220703051127_01.jpg
    207,3 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG20220703045239.jpg
    264,6 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Ben EFI partionunu bulamadım diyor. EFI partionu oluşturdunuz mu?

Oluşturdum ama görmüyor.

Sorunu çözdüm. Archinstall ile indiriyorum.

Kurulum bitince neofetch atarım.
Archinstall ile kurmadığım için bilmiyorum.

Arch Linux kurulumu için yazdığım Python scriptini deneyebilirsiniz. Artix Linux kurulum scripti ile aynı şekilde çalışıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…