Rehber Arch Linux kurulumu

Güzel bir rehber ama neden ArchWiki'deki adımları yine yazdınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir rehber ama neden ArchWiki'deki adımları yine yazdınız?

İnsanlara Türkçe bir şekilde forum üzerinden ulaşmasını ve kolaylık olmasını sağlamak için yazdım. Gökten vahiy ile farklı bir kurulum yöntemi indiremediğime göre ArchWiki ile benzerlik göstermesi gayet normal.

Hocam ilk önce EndeavourOS kurduktan sonra terminale girip mi işlemleri yapıyoruz?
Kusura bakmayın yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk önce EndeavourOS kurduktan sonra terminale girip mi işlemleri yapıyoruz?
Kusura bakmayın yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum.
Kurmadan, canlı masaüstü ortamında yapacaksınız bu işlemleri.

Eğer bilmiyorsanız, önce daha basit dağıtımlar kullanıp Linux camiasına alışmanızı tavsiye ederim.

Kurmadan, canlı masaüstü ortamında yapacaksınız bu işlemleri.

Eğer bilmiyorsanız, önce daha basit dağıtımlar kullanıp Linux camiasına alışmanızı tavsiye ederim.

Hocam EndeavourOS kullanıyorum şu an ve sizin rehberiniz ile Arch Linux'a geçmek istiyorum. Bu adımlar sanal makinede mi kuruyor Arch'ı, ben komple Arch'a geçmek istiyorum.

Hocam EndeavourOS kullanıyorum şu an ve sizin rehberiniz ile Arch Linux'a geçmek istiyorum. Bu adımlar sanal makinede mi kuruyor Arch'ı, ben komple Arch'a geçmek istiyorum.

EndeavourOS'i USB'den başlatıyorsunuz ve adımları gerçekleştiriyorsunuz. Sanal makine kurulumunu rehberi gösterebilmek için sanal makinede yaptım.

EndeavourOS'i USB'den başlatıyorsunuz ve adımları gerçekleştiriyorsunuz. Sanal makine kurulumunu rehberi gösterebilmek için sanal makinede yaptım.
Hocam xorg komutunu yazdığımda 48 tane seçenek çıkıyor hepsini mi kuracağız entera basarak?

Evet. Hatta xorg-apps genel paketini de kurabilirsin yanına. Enter'layın.
exit

umount -R /mnt

reboot

Bu komutlardan sonra yeniden başlatınca Ventoy ekranı açıldı, Arch açılmadı ve Bios boot kısmında bunlar gözüküyor sadece.

exit

umount -R /mnt

reboot

Bu komutlardan sonra yeniden başlatınca Ventoy ekranı açıldı, Arch açılmadı ve Bios boot kısmında bunlar gözüküyor sadece.
Eki Görüntüle 1902345
BIOS üzerinde Boot önceliğini USB'den alın almadıysanız. Eğer sorun, BIOS üzerinde Arch GRUB gözükmemesi ise sizin de başınıza gelmiş. Sıfırdan kurmanız gerekebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…