Arch Linux portable diske indirilebilir mi?

brkkymk

Centipat
Daha fazla  
USB belleğime bir işletim sistemi indirmek istiyorum çünkü kullandığım bir sürü bilgisayar var ve tarayıcı senkronizasyonu çok önemli, Linux Mint kurdum ancak başka bilgisayarlarda Emergency Mode'a alıyor. Arch Linux ile deneyeceğim çünkü portable ile ilgili daha çok video var, kurulumun zorluğu önemli değil, Emergency Mode'a alır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows to GO var, eğer illaki Linux olsun demiyorsan.

Kaç GB yer kaplıyor, daha çok Linux istiyorum çünkü hızlı olan USB belleğim SanDisk olduğu için çabuk ısınıyor ben de Kingston'un yavaş bir USB'sine kurmam gerekiyor.

Vallahi Windows'a bağlı o maalesef. Rufus'ta kalıcı disk boyutu diye yer ayarlayabiliyordun onu dene istersen, o ayarı hiç denemedim ama yine de denemeye değer bence.

Vallahi Windows'a bağlı o maalesef. Rufus'ta kalıcı disk boyutu diye yer ayarlayabiliyordun onu dene istersen, o ayarı hiç denemedim ama yine de denemeye değer bence.
30 GB'mış benim USB 32 GB anca yetiyor zaten Arch ı daha araştıravağım

Bu sorunumu çözdüm, Ubuntu kuracağım, kalıcı disk bölümünü arttırıp çalıştıracağım, ilginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Arch Linux kurulumunu USB diskinize, normal diske kurarmış gibi yapacaksınız. En son GRUB kurulumunda --removable parametresini ekleyip kurulumu bitireceksiniz. Bu işlem UEFI sistemler için geçerlidir. BIOS/Legacy için araştırma yapmanız gerekir.

ISO dosyasını olduğu gibi yazdırıp kullanmak mantıksız bir seçenek. Kalıcı disk bölümünü /home/user kısmına bağlamakla uğraşmak, ayarları eski haline getirmektense direkt Arch Linux'u USB diske manuel olarak kurmak daha mantıklı.

Sanal makineden Arch Linux açıp USB'yi oraya yönlendirdikten sonra Linux kurulumunu yapabilirsiniz. GRUB kurulumunu yaptıktan sonra USB'yi güvenli bir şekilde çıkarıp bilgisayarı USB'den başlattığınızda açılmış olacaktır.

Ancak şunu söylemeliyim, SSD veya HDD'den oldukça yavaş çalışabilir.

Hocam Arch yerine şu an Kali Live var onda hiçbir kurulum yapmadım şu an Kali Live'dan yazıyorum teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı