Arch Linux tarzı dağıtım önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kali kurulumu kolay hocam ben Dual boot kurmuştum.

Kali kullanmak mantıklı mı peki? Ben daha çok komutlar hakkında daha fazla bilgi ediniyorum, tecrübe kazanıyorum onun dışında internette film/dizi, araştırmalar yapıyorum. Kali bunlar için uygun mu genellikle yazılımla, siber güvenlikle ilgilenenler kuruyordu.

Kali ve Parrot kullanmaniz sacma olur, onermem.

MX Linux veya Sparky olabilir.
Daha farkli bir dagitim istiyorsaniz Solus'a bakabilirsiniz.

Kali kullanmak mantıklı mı peki? Ben daha çok komutlar hakkında daha fazla bilgi ediniyorum, tecrübe kazanıyorum onun dışında internette film/dizi, araştırmalar yapıyorum. Kali bunlar için uygun mu genellikle yazılımla, siber güvenlikle ilgilenenler kuruyordu.
Kullanmı hoşuma gidiyor. Haklısınız genelde siber güvenlikle uğraşanlar kullanıyor.

Elementary OS'u deneyin derim.

Pisi Linux'a ne dersin? Sıfırdan yazılmış ve Türkiye'de geliştirilen bir dağıtım. Kendi paket yöneticisi ve Mağazası var. KDE ile geliyor istersen XFCE kurabilirsin.

Gentoo veya Void.

Gentoo deneyesim çok var hocam ama kurulumu inanılmaz zor geliyor ya :D Arch'ta ki gibi GUI vesaire yok mu?
Pisi Linux'a ne dersin? Sıfırdan yazılmış ve Türkiye'de geliştirilen bir dağıtım. Kendi paket yöneticisi ve mağazası var. KDE ile geliyor istersen Xfce kurabilirsin.

Bazı sorunları var daha gelişmesi gerekiyor diyenler vardı, siz kullanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı