Arch Linux uygulamalar harici diski görmüyor

Malesef /mnt üzerinde bağladım fakat bu sefer /mnt klasörü gözükmüyor.

Malesef çalışmıyor. Halen media klasörü yok.

Bash:
ichigo@iloveichigo ~]$ sudo flatpak run com.valvesoftware.Steam
[sudo] password for ichigo:
hata: "flatpak run" is not intended to be ran with sudo
[ichigo@iloveichigo ~]$
Steam'i AUR (yay) üzerinden yükler misin? Kurulumda sistemine uygun Vulkan paketini seçmeyi unutma.

[CODE lang="bash" highlight="1"]yay -Syu
yay -S steam[/CODE]

balenaEtcher'in GNU/Linux sürümü zaten birçok USB belleği görmüyor. Steam ve diğer uygulamalar için eğer varsa /media/kullaniciadiniz/usbadi dizinini kullanabilirsiniz. Yoksa USB belleği çıkarıp başka bir dizine mount komutu ile bağlamayı deneyebilirsiniz. Ya da USB'yi bağladıktan sonra Steam'i açın. Aklıma gelen çözümler bunlar.
Hepsini denedim.
Steam'i AUR (yay) üzerinden yükler misin? Kurulumda sistemine uygun Vulkan paketini seçmeyi unutma.

[CODE lang="bash" highlight="1"]yay -Syu
yay -S steam[/CODE]
Zaten oradan kuruyordum ama uygun Vulkan paketini seçemediğim için flatpak üzerinden yükledim.

Muhtemelen buradaki hata harici disklerin farklı bir klasöre başlanmasıydı. Nereye bağlandığını görmek için diskler bağlıyken df komutunu girmeliydiniz. Bu komut hangi diskin nereye bağlandığını basitçe gösterirdi. Daha sonra bağlı olduğu klasöre girip harici diski gerek Steam'e gerek diğer uygulamalara tanıtabilirdiniz.

Thunar dosya yöneticisinden bağlayabiliyor, okuyabiliyor ve yazabiliyorum fakat hiçbir şekilde uygulamalar görmüyor.

Eki Görüntüle 995368

Eki Görüntüle 995372

Ve fark ettim ki "/run/media" klasörünu uygulamalar görmüyor.

Eki Görüntüle 995375

Eki Görüntüle 995380
/mnt/ a manuel olarak mount etmeyi deneyin.
sudo fdisk -l ile disk partitionunu belirleyin
sudo mkdir /mnt/disk ile bir klasör oluşturun (/mnt/disk yerine herşey olabilir, /mnt/test gibi)
sudo mount /dev/partitionismi /mnt/disk (partitionismini kendi partition isminizle değiştirin.
Ve yeniden deneyin. Olmaz ise başka sudo ile erişmenizin gerekmediği bir klasöre mount etmeyi deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı