Çözüldü Arch Linux Xfce masaüstü ortamında KDE Plasma masaüstü ortamına nasıl geçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oscard

Centipat
Yer
Bursa/İnegöl/Orhaniye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RTX 3070 TI Tuf Gaming, İntel i5 13400F, Gerisini hatırlamıyorum ...
Meslek
Öğrenci
Aynı işlemleri yapacaksınız tek farkı pacman -Rns komutuyla yapmanız.

Kaldırmadan da farklı masaüstü ortamlarını kullanabilirsiniz. Ekran yöneticisi kullanarak farklı masaüstlerinde oturum açabilirsiniz.

Bu arada R paketi kaldırmaya, n yapılandırma dosyalarını kaldırmaya ve s gereksiz bağımlılıkları kaldırmaya yarıyor. Yani Rns komutu ile birlikte o paketlerle ilgili her şey kaldırılıyor. Apt paket yöneticisindeki purge komutu olarak düşünebiliriz.

Hocam Arch Linux'u Xfce4 olarak kurdum. Şimdi KDE'ye geçiş yapmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Arch'ı daha yeni yeni tanıyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Arch Linux'u Xfce4 olarak kurdum. Şimdi KDE'ye geçiş yapmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Arch'ı daha yeni yeni tanıyorum da.
Bash:
sudo pacman -S plasma dolphin konsole

Giriş yapma ekranında Plasma Session seçeneğini seçip giriş yapın.
Bash:

Giriş yapma ekranında Plasma Session seçeneğini seçip giriş yapın.

Çözüm
Bash:

Giriş yapma ekranında plasma session seçeneğini seçip giriş yapın.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim efendim. En kısa sürede deneyeceğim. İyi günler.

Geri
Yukarı