Archcraft güncellenince masaüstü ortamına girilmiyor

TheAny

Megapat
Makaleler
13
Archcraft yükledim. Dört kez baştan. Ne zaman sudo pacman -Syu yapsam restarttan sonra login ekranından ileri gidemiyorum. Ne WM çalışıyor, ne de DE. Belki sorun pacmandan kaynaklıyordur diye, sistemde yüklü gelen pamac ile paketleri güncellemeyi denedim ama ondan sonra da yine aynı sorunla karşılaştım. Sorunu nasıl çözerim?

Archcraft yükledim. Dört kez baştan. Ne zaman sudo pacman -Syu yapsam restarttan sonra login ekranından ileri gidemiyorum. Ne WM çalışıyor, ne de DE. Belki sorun pacmandan kaynaklıyordur diye, sistemde yüklü gelen pamac ile paketleri güncellemeyi denedim ama ondan sonra da yine aynı sorunla karşılaştım. Sorunu nasıl çözerim?
Kullandiginiz ISO guncel mi? Paketlerin offline yuklendigi ve guncel olmadigi icin cok guncelleme oldugu ve bunun da Arch'ta sorun cikaracabilecegini dusundum.

sudo pacman --refresh-keys
Bunu deneyip tekrar guncelle bakalim, Reddit'te gordum.

Kullandiginiz ISO guncel mi? Paketlerin offline yuklendigi ve guncel olmadigi icin cok guncelleme oldugu ve bunun da Arch'ta sorun cikaracabilecegini dusundum.

sudo pacman --refresh-keys
Bunu deneyip tekrar guncelle bakalim, Reddit'te gordum.
Kullandığım ISO dağıtım en güncel ISO'su fakat normalde üç aydan daha eski anladığım kadarıyla. Dağıtımı bir daha kurayım. --refresh-keys atıp güncellerim.

--refresh-keys diye bir komut yokmuş. En iyisi ben bu dağıtımdan vazgeçeyim. Biraz üzücü oldu ama. OpenBox adında kendilerinin oluşturdukları ve özelleştirdikleri bir WM'i kullanıyor. İşin açığı normalde WM kullanan biri olmadığımdan WM kullanmaya başlamak için epey kolay gibi gelmişti gözüme. Kullanamadıktan sonra bir anlamı yok gerçi :D
Şimdi başka bir şey buldum. Komut sudo pacman değil, pacman-keysmiş. Bitirsin, güncelleyeyim, eğer masaüstü ortamına ulaşamazsam başka dağıtım kuracağım.

Geri
Yukarı