Çözüm Arch Linux'ta eş aralıklı fontlar düzgün gözükmüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerem00

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Programlamayla ilgilenen birisi olduğum için satır içi kod fontu ve kod editörlerindeki fontların aşağıdaki gibi olması rahatsız ediyordu. Bunu ne kadar araştırsam da nokta atışı bir çözüm bulamamıştım. Sosyal'de bulabildiğim tek çözümde de bir sürü font kuruluyordu. Deneyerek sorunu çözen fontu buldum.

Sorunu çözen font:
ttf-dejavu

Not: Repoda var pacman ile kurabilirsiniz.

fontvar2.png

fontvar1.png

fontyok2.png

fontyok1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Programlamayla ilgilenen birisi olduğum için satır içi kod fontu ve kod editörlerindeki fontların aşağıdaki gibi olması rahatsız ediyordu. Bunu ne kadar araştırsam da nokta atışı bir çözüm bulamamıştım. Sosyal'de bulabildiğim tek çözümde de bir sürü font kuruluyordu. Deneyerek sorunu çözen fontu buldum.

Sorunu çözen font:
ttf-dejavu

Not: Repoda var pacman ile kurabilirsiniz.

Varsayilan fonta geciyor galiba. Ben de Arduino IDE ile yasamistim bu sorunu Artix'te. Belki cozermis bu demek.

Varsayilan fonta geciyor galiba. Ben de Arduino IDE ile yasamistim bu sorunu Artix'te. Belki cozermis bu demek.
Neden olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Sistemde başka monospace fontlar olsa da, GNOME Tweaks'ten değiştirsem de işe yaramıyordu. Zaten sürprizbozanlarda da görebileceğiniz gibi paketi kuruyorum düzeliyor, kaldırıyorum bozuluyor o fontlar. Başka bir çözümü varsa da ben bilmiyorum.

Gerekli olan fontlar bunlar sudo pacman -Sy ile kurabilirsiniz.
font-bh-ttf gnu-free-fonts noto-fonts sdl2_ttf ttf-bitstream-vera ttf-caladea ttf-carlito ttf-croscore ttf-dejavu birdfont mftrace opendesktop-fonts perl-font-ttf sdl_ttf ttf-anonymous-pro ttf-arphic-ukai ttf-baekmuk ttf-cascadia-code ttf-cormorant ttf-eurof ttf-fantasque-sans-mono ttf-fira-code ttf-fira-mono ttf-fira-sans ttf-font-awesome ttf-hanazono ttf-hannom ttf-ibm-plex ttf-inconsolata ttf-indic-otf ttf-ionicons ttf-jetbrains-mono ttf-joypixels ttf-junicode ttf-khmer ttf-lato ttf-liberation ttf-linux-libertine ttf-linux-libertine-g ttf-monofur ttf-nerd-fonts-symbols ttf-opensans ttf-proggy-clean ttf-roboto ttf-roboto-mono ttf-sarasa-gothic ttf-sazanami ttf-tibetan-machine

@Boranity O kadar fonta gerek yok ki.

Electron tabanında bu sorun ttf-dejavu ile çözülüyor. Maalesef sistem fontu değişse de bu sorun çözülmüyordu. Ben editörden fontu elimle girerek çözüme ulaşmıştım.

Cascadia veya FiraCode öneririm bu arada. Varsayılandan daha iyi.

Geri
Yukarı