Arch Linux'ta güncelleme sorunu yaşar mıyım?

425806

Hectopat
Donanımlarım:
Ryzen 5 5600H.
512 GB NVMe 2 SSD.
HP 88ee anakart.
RTX 3060 95W(dizüstü)

Bilgisayarıma Linux kurmak istiyorum. İlk defa Linux kullanacağım ancak Arch bana çekici geldi. Şimdi sorum şu ki ben Arch Linux'ta yapılan çoğu güncellemede sorun olduğunu duydum. Mesela bir güncelleme sonrası ekran kartı tam çalışamıyor. Ancak Linux Mint gibi dağıtımlarda güncellemeler daha geç geldiği için böyle sorunlar yaşanmadığını duydum. Arch Linux'ta böyle sorunlar yaşar mıyım? Yaşarsam bu sorunlar ile karşılaşmamak için Mint gibi güncellemeleri daha geç almanın bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımlarım:
Ryzen 5 5600H.
512 GB NVMe 2 SSD.
HP 88ee anakart.
RTX 3060 95W(dizüstü)

Bilgisayarıma Linux kurmak istiyorum. İlk defa Linux kullanacağım ancak Arch bana çekici geldi. Şimdi sorum şu ki ben Arch Linux'ta yapılan çoğu güncellemede sorun olduğunu duydum. Mesela bir güncelleme sonrası ekran kartı tam çalışamıyor. Ancak Linux Mint gibi dağıtımlarda güncellemeler daha geç geldiği için böyle sorunlar yaşanmadığını duydum. Arch Linux'ta böyle sorunlar yaşar mıyım? Yaşarsam bu sorunlar ile karşılaşmamak için Mint gibi güncellemeleri daha geç almanın bir yolu var mı?

Oyun oynayacaksanız Linux kurmayın çoğu oyun Linux'u desteklemiyor.

Gelen güncellemeleri hemen yapıyor musunuz hocam?

Evet her gün "pacman -syu" komutu ile tüm sistemi güncelliyorum Linux Mint'te paket yöneticisi nedeniyle bayağı sorun yaşadım ama Arch'ta hiçbir sorun yaşamadım üstelik Arch çok daha hızlı oyunlar için daha uygun ve akıcı deneyim sunar Linux Mint görece daha hantal.

Evet her gün "pacman -syu" komutu ile tüm sistemi güncelliyorum Linux Mint'te paket yöneticisi nedeniyle bayağı sorun yaşadım ama Arch'ta hiçbir sorun yaşamadım üstelik Arch çok daha hızlı oyunlar için daha uygun ve akıcı deneyim sunar Linux Mint görece daha hantal.

Windows ile ikili işletim sistemi olarak kursam sorun yaşar mıyım?

Windows ile ikili işletim sistemi olarak kursam sorun yaşar mıyım?
Yaşamazsın kolay kurulum için archinstall ile kurabilirsin videoyu izle kurulumu yaparsın rahat bir şekilde arch install ile
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı