Archinstall ile kurulan Arch çok fazla şarj tüketiyor

XuaQL

Decipat
Makaleler
1
Üşendiğim için Arch Linux'u script üzerinden kurdum ve TLP de kurdum. Fakat bu sefer şarj hızlı gidiyor. Hiçbir şey açık değilken %1 şarj 1 dakika 50 saniye civarları gidiyor. Chromium açıkken 1 dakika 38 saniye civarlarında gidiyor. Ağır bir arayüz de kullanmıyorum. Xfce kullanıyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil bir bilgisayar da genel olarak gördüğüm kadarıyla Linux biraz uğraştırabiliyor ama bir kere öğrenince aslında sorunun çok basit bir şekilde çözüldüğünü anlıyorsunuz. Tabii ki bunu öğrenmek için vakit ayırmak gerekiyor. Eğer Linux öğrendiğiniz zaman mesleğiniz de herhangi bir yardımı dokunmayacak ise Mint falan kullanmaya devam edebilirsiniz ama ben Ubuntu vs. gibi dağıtımları pek önermiyorum. Madem saf Arch kurmayı biliyorsunuz. Bence Manjaro ile olan sorunlarınızı çözmeye çalışın ki çözerseniz bir daha dağıtım değiştirmek zorunda da kalmazsınız. Ayrıca diğer distrolarda çalışan Bluetooth, Wi-Fi her distro da çalışır.
Öyledir hocam zaten günlük olarak ben arch kullanıyordum fakat bilgisayar yenileyince Arch'ı kullanamaz oldum. Aşırı derecede hata vermeye başladı. Çoğu hatayı çözdüm mü? Bir şekilde çözdüm öğrendim bu olayı seviyorum fakat bir süre sonra insanı yoruyor. O dediğim sorunlara saatlerimi verdim fakat çözemedim ve zaten Ubuntu kullanmam kullansam Mint kullanırım ve şuan da sistemde o kurulu memnunum halimden ama o sorunlar için bir gün ekstra bir zaman ayırabilirim çünkü Arch'ı kullanmak bir yönden baya rahat oluyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı