Çözüldü Archlinux kurulumu mount/umount hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Bu adresten Arch kurmaya çalışıyordum. umonut /mnt/boot konutuna kadar sıkıntı yoktu. Fakat bu kısımda sanırım mount point belirtmediğim içn hata alıyorum. Sitede kurulum yaparken böyle bir şey göstermiyor sanırım. Yardımcı olabilir misiniz? Ek olarak "I" (büyük i) yerine 0 gözüküyor "loadkeys trq" yazarak kuruluma başlamama rağmen. Sıkıntı olur mu bundan dolayı? (2 yerde kullanmam gerekti. Biri "echo ARCHLINUX > /etc/hostname" kısmında diğeri de lokasyon belirtirken Istanbul -bu kısımda "I" yerine "i" kullandım- yazısında. İkisi de hata vermedi.)
IMG_20200930_073732.jpg

Çözüm
Chroot içinde iken değil, exit yazıp chroottan çıktıktan sonra bölümleri ayıracaksınız. :)
umount -R ve bağlantı noktasını, ya da direkt umount /dev/sdX ile cihaz yolunu yazın.
Hangi bölüme yazmam gerektiğini de söyleyebilir misiniz? Swap, boot bir de arch için olan kısım var. Muhtemelen arch olan kısıma kurmam lazım ama emin olamadım.
Gerekli midir bilemedim ama bu kısım böyle gözüküyor.
IMG_20200930_092952.jpg

Son düzenleme:
Chroot içinde iken değil, exit yazıp chroottan çıktıktan sonra bölümleri ayıracaksınız. :)
Siz deyince fark ettim hocam. Makaleyi yazan abimiz de öyle yapmış. 🤦🏻‍♂️
(Sitedeki görsel)
Screenshot_20200930-093824.png

Teşekkür ederim yardımınız için.
Hocam yeni konu açmayayım dedim de, klavyeyi Türkçe bırakarak sistemi nasıl ingilizce yapabilirim acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı