Arco Linux kullanılamıyor

Lütfen araştırmadan distro karalamayınız. Şu anda arcolinuxb i3wm kullanıyorum. Live USB kullanırken de bilgisayarıma kuruluyken de bir problem ile karşılaşmadım.
Öncelikle sorun şunlardan kaynaklı olabilir.
1)Config dosyası zarar görmüş olabilir.
2) super tuşu Windows tuşu değil başka bir tuş atanmış olabilir.

Çözüm:
1) Windows+enter yap şu terminal aç. Şu kodu yaz.
sudo pacman -s nano (nano yazı editlemek için kullanılıyor.)
cd .config
cd i3
sudo nano config yaz.
Burada kısyollar atanmamışsa Config dosyan bozulmuştur. Internette aratarak Config dosyasını bulabilirsin o kodları buraya yapıştır ve sağ CTRL+X bas kaydedilsin mi? Diye soracak y enter bas ve hiçbir şeye dokunmadan enter tuşuna bas.
2)Config dosyası sağlam ise orada super tuşu olarak hangi tuş atanmış kontrol et belki CTRL veya Shift tuşu atanmıştır.

Umarım yardımı dokunur.

Dosya Ekleri

• 2021-04-21_23-50.png
    2021-04-21_23-50.png
    37 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Lütfen araştırmadan distro karalamayınız. Şu anda arcolinuxb i3wm kullanıyorum. Live USB kullanırken de bilgisayarıma kuruluyken de bir problem ile karşılaşmadım.
Öncelikle sorun şunlardan kaynaklı olabilir.
1)Config dosyası zarar görmüş olabilir.
2) super tuşu Windows tuşu değil başka bir tuş atanmış olabilir.

Çözüm:
1) Windows+enter yap şu terminal aç. Şu kodu yaz.
sudo pacman -s nano (nano yazı editlemek için kullanılıyor.)
cd .config
cd i3
sudo nano config yaz.
Burada kısyollar atanmamışsa Config dosyan bozulmuştur. Internette aratarak Config dosyasını bulabilirsin o kodları buraya yapıştır ve sağ CTRL+X bas kaydedilsin mi? Diye soracak y enter bas ve hiçbir şeye dokunmadan enter tuşuna bas.
2)Config dosyası sağlam ise orada super tuşu olarak hangi tuş atanmış kontrol et belki CTRL veya Shift tuşu atanmıştır.

Umarım yardımı dokunur.

Araştırmadan kimsenin distro karaladığı yok. Apaçık belli buglu bir dağıtım olduğu. Yüklediğimde birebir denemiştim. Daha gelişmesi için epey zaman var.

Yeni konular

Geri
Yukarı