Arcolinux vs Manjaro vs Arch vs EndeavourOS

Dengesiz Kokarca

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sizce hangisi daha iyi? Bence Arco iyi aslında Arco ile Arch beraber de ele alınabilir çok da farklı değiller. Fakat ben gene de ayırdım. Manjaro kullanırken sorunlar yaşamıştım. Bir türlü çözememiştim. O yüzden Arcoya geçmiştim. Endeavour nasıl hiç kullanan var mı? Arch'a gelince sanal makinede epey defa kurdum, kullandım.
Edit: Archman'i eklemeyi unutmuşum, kusura bakmayın.

Arch, Gentoo gibi dagitimlar zaten olmasi gereken sekilde. Dahili olarak masaustu ortami ile gelmemesi en buyuk artilari. Onun disinda FreeBSD, siz alismissiniz click-click-tik-tik-click'e size zor geliyor, alisin bunlara.

Arch, Gentoo gibi dagitimlar zaten olmasi gereken sekilde. Dahili olarak masaustu ortami ile gelmemesi en buyuk artilari. Onun disinda FreeBSD, siz alismissiniz click-click-tik-tik-click'e size zor geliyor, alisin bunlara.
Açıkçası evet, ben masaüstü ile gelmesini tercih ediyorum ama bu Arch kuramadığım anlamına gelmez. Gentoo kurmak benim için zor bu arada.

Endeavour, Arch ve Antergos tabanlı, henüz gelişme aşamasında, temel sorunları aşmış değil, şimdilik ana sistem için uygun değil.

Manjaro her ne kadar gelişmiş olsa da her makinede farklılık gösterdiğinden bir çok sorunlar yaşatabiliyor.

Arco, Arch tabanına bağlı kaldığı için olsa gerek şimdilik gayet iyi gidiyor, ikon tema ve sistem temasını kendisi yapıyor, ayrıca topluluk sürümleri de bulunuyor.

Kendim de bir yıl kadar topluluk üyeliğinde bulunduğum Archman tek kişiyle gerçekten çok yol katetti, oldukça yararlı paketlere sahip kendi deposu var, kısaltılmış komutlarla daha pratik kullanım oluşturdu, en az hatasız dağıtım diyebilirim.
Ayrıca geliştirici arkadaşımız aynı zamanda Manjaro geliştiricilerinden biri olduğunu belirteyim.

Kullanıcılara Archman olmazsa Arco önerebilirim.

Bu arada deneyimlerimde oldukça hatasız bulduğum ve saf Arch olan Reborn os dağıtımı da ankete eklenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı