Arctic 10 Portlu PWM SATA Güç Destekli Fan Hub İncelemesi

IMG_20201020_130953.jpg

İlk Bakış

Standart bir kutu içeriğine sahip olan ürün; bir çift yapışkanlı mıknatıs ve yapışkanlık bant ile gelmekte. Bir ucu 4 pin şeklinde anakart bağlantısı sağlayacak ve diğer ucu 2 pin olarak Hub bağlantısı olacak kablosu ile QR kod içeren montaj destek kartı şeklinde kutu içeriği tamamlanmakta. Gücünü ise standart şekilde SATA bağlantısı üzerinden almakta. Kenarlarında ekstra açıklığı bulunmadığı için kutuda vida mevcut değil. Aynı zamanda bir kumandasının da olmadığını bilerek tercih edilmesi gerektiği unutulmamalı.

Yapısı

Sert bir plastik ile bütünlüğünü sağlamakta ancak 10 adet port sunmasından ötürü olabileceğini düşündüğüm bir miktar kalınlığı da beraberinde getirmekte. Özellikle modüler güç kaynağı kullanmayan, anakartındaki fan bağlantısının konumundan dolayı fazla seçeneği olmayan, kasanın arka bölümünde konumlandırmak isteyenlerin bu kalınlığı da dikkate alması gerek.

İşlev

Kasalarında 3 pinli fanlar bulunup bunları yüksek hızda çalıştırmak istemeyen kullanıcılar için yüksek port desteği bulunan bir cihaz olarak ihtiyacı karşılayacağını düşünüyorum. Kullanıcılar: Dahili bir adet PWM fan sahibi olunması durumunda BIOS ya da anakart destek programı üzerinden dönüş hızlarına etki edebilecekler.

Artılar

+ Arctic'in ürün kalitesi ve fiyat olarak iyi bir yere konumlandığını düşünüyorum.
+ 10 adet PWM destekli port sayısı oldukça iyi.
+ Hem mıknatıs hem yapışkan bant içeriği sunmaları güzel düşünülmüş.

Eksiler

- Uzaktan kontrol mekanizması bulunmamakta.
- Ekstra durumlar için vidalama kanalları yok.
- Bir miktar daha ince olabilirdi.

IMG_20201020_131229.jpg
IMG_20201020_131310.jpg

bende bu parçalar var

Arctic 10 Portlu PWM SATA benim anakartı destekliyor mu fan kontrolü yapabilirmiyim 6 tane bundan lmayı düşünüyorum şimdilik​

{ABE27937-C9C0-4CBB-B5EC-9E5E2851212D}.png

Dosya Ekleri

• {224643A5-57A6-476D-AE71-ED47B1EF9595}.png
    {224643A5-57A6-476D-AE71-ED47B1EF9595}.png
    244,7 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı