Arctic 420mm sıvı soğutma için kasanın üst kısmına sığacak uyumlu kasa önerisi

EnergyPc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Uyumlu diye G500a almıştım ancak sadece ön kısmına takılabiliyormuş. Lian Li lancool 3 de de sanırım milimi milimine üste sığıyor deniyor. Bana garanti olsun diye biraz daha büyük (yani sığma konusunda sıkıntı çıkarmayacak kadar) bir kasa lazım ancak üst kısmına takmalıyım soğutmayı. 7-8 bin bandında olursa iyi olur yoksa azıcık daha çıkabilirim. Yeni nesil giriş-çıkışları teknolojileri vs desteklerse sevinirim USB 3.2 vs ya da benzeri gibi. Ancak kesin sığacak kasa önerisi olursa sevinirim çünkü pek vaktim kalmadı hatta hafta sonu girmeden alıp geçmek istiyorum. Biraz da eli yüzü düzgünde olursa iyi olur ancak tabii öncelik performans hava akışı ve soğutma :) PC günde minimum 9-12 saat açık kalacak iş bilgisayarı diyebiliriz.

Bileşenler:

14900k işlemci.
MSI Z790 Pro'a Max Wi-Fi
XPG Low profile Lancer Blade 2x16 6400MHz CL32 RAM'ler.
FSP PTM Pro 1200W.
Arctic 420mm RGB AiO sıvı soğutma.
2TB 990 Pro SSD.
Ekran kartı olarak şu an için ihtiyacım olmadığından elimde 3060 Ti var ancak 3080 Ti 4080 veya 4090'a geçebilirim ileride ona göre sıkıntısız kasa olursa iyi olur.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:

4090'da sığıyor.

Ayrıyeten bu konuyu da inceleyebilirsiniz ama nihai önerim bu kasa olacaktır.

4090'da sığıyor.

Ayrıyeten bu konuyu da inceleyebilirsiniz ama nihai önerim bu kasa olacaktır.
Hocam aldığım kasa zaten bu ancak üst kısmına sığmıyormuş radyatör sanırım kutusunu açmadım daha açarsam iade de problem çıkarmasınlar diye internette okudum üstüne sığdıramamış kimse gördüğüm kadarıyla fotolar vs. de var. Alttaki konuya da baktım ancak ön kısım değil sadece üst kısım lazım bana.

Bende Artic 360 ve G500a kasa kullanıyorum. Üstte güzel duruyor ama 420 tepe katien olmuyor sadece önde olur 420mm için belki çok kasa vardır da sen benim gibi düşünen sadece soğutma yukarıda olacak diyenlerdensin. :) aklımdaki tavsiye edeceğim kasa Corsair'dir.

Edit: Bütçe fark etmez sadece önerin arkadaşlar. Eski-yeni de fark etmez birinde Corsair 750D buldum 420mm 60mm kalınlıkta radyatör takan insanları gördüm hatta 2 tane 420mm birden. Ancak biraz kesip biçmişler. Gerçi Arctic'in sanırım 38mm kalınlığı ve üst için değil ön için kesip biçtik diyorlar sanırım yabancı forumlardan baktığım kadarıyla. Ancak kesin bir cevap alsam daha iyi olurdu. Bilindik kasalar önermenize gerek yok fractal Torrent-define 2 XL-define 2-GR701-7000D-T-X-9000D-10000D-Lian Li EVO XL-Thermaltake V71-V51-view51-view71 ve şu konudaki kasalar dışındaki kasaları önerirseniz sevinirim Rehber: Türkiye'de satılan 420mm sıvı soğutma destekli kasalar ( Bu konudaki kasalarada baktım) Bunun dışında başka kasalar olursa daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu süreçte bayağı bir kasa bakındım. En uygun Lian Li lancool 3 ancak onda da bayağı dapdar kalıyor kasa ve arka egzoz gibi benzer fanları çıkartmak gerekiyor veya ince başka model fan vs almak gerekiyormuş. Lian Li EVO XL Meshify 2 XL ve benzeri kasalar kalıyor. Birkaç tane daha vardı sanırım ama unuttum. Arkadaşta 2. el Thermaltake V71 buldum 2 420mmlik radyatör sığıyor gözüküyor. Forumun birinde sıkıntı olmadan sığdırdım derken Reddit'de yabancı biri ise anakarta değiyor soldaki egzoz fanının olduğu fanı sökmek zorunda kalmış

Sonra eski bir inceleme gördüm orada da benzerini demişler fanı sökmek gerekiyor vs diye kafam karıştı

Kısacası bana üst kısmına takılabilecek eski-yeni en pahalısı-en ucuzu fark etmez bütün bildiğin kasaları yazarsanız makbule geçer sonradan okuyacak arkadaşlar içinde. Ben ekstradan araştırayım. Phanteks Enthoo Prime-Elite GX701- Corsair 900D ya da benzer fark etmez.

Yardım için şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Hocam ne yaptiniz kasayi aldiniz mi soğutucu dahil sistemimiz ayni kasayi almadim sadece, araştırıyorum bende sizin gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı