Arctic fanlar yerine Cooler Master fanlar alınır mı?

snmzsnmz

Hectopat
Yer
Muğla/Milas
Daha fazla  
F12 bile bunlardan daha iyi hava akışı sağlıyor RPM aralığı daha düşük olmasına rağmen, statik basınç Cooler Master'da daha iyi ancak genelde soğutucular için bakılır H2O basınca. CFM değeri kasa fanları için daha önemli.

Bu arada P12 fanı kasa için almak gereksiz olur çünkü performans fanı, F12 daha F/P olur. P12 daha çok soğutucuda kullanacağım bir fan olur.

Alternatif olarak şu fanları da bırakayım:

Sesli fanlar biraz, P12 + Sickleflow 120 karışımı bir şey.

Biraz daha sessiz, güzel bir fan.

Hocam egzoz fan için kullanmak istiyorum uygun olmaz mı?

Kullanabilirsin ama gerek yok, dediğim gibi radyatör veya kule tipi için bir performans fanı daha çok. 200 TL'yi sırf kasada kullanmak için vermezdim. F12 de isteklerini karşılar, veya attığım diğer iki fan da. Onlar da performans fanı sayılabilir özellikle Airblazer 120R, Mirage 12 Lite'in fiyatı iyi.

Hocam bi' de Arctic F12'nin mesh kasada P12'den daha iyi soğutma performansı verdiğini söylüyorlar doğru mu?

CFM değerleri yakın, ne kadar fark olduğuna bağlı. Kanatları her ne kadar daha ince olsa da sayısının avantajını kullanıyor olabilir. Hangi durumlarda daha iyi olduğunun biraz daha detayını vermelisin.

Hangi durumlarda daha iyi olduğunun biraz daha detayını vermelisin.
Hocam F12 önü açıkken engel yokken P12'den daha fazla hava akışı sağlıyor ama F12'nin önünde engel varken (önü kapalı yandan hava alan kasalar) P12 daha iyi hava akışı sağlıyor.
Nasıl oluyor anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı