Cooler Master MF120 fanlar sesli çalışıyor

AdLine

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba. Ben 2 gün önce Cooler Master MF120 Halo modelini aldım. Sharkoon Pure Steel kasamda fanları ters takmam gerekti ver ters taktım. Eğer ters takmasaydım üç fan egzoz görevi görecekti. Şekli biraz kötü oldu ama olsun. Fanların sesi bana fazla geliyor. Boştayken 1500 RPM hızında çalışıyor. Şu an kasada 5 fan var. 3 tanesi alttan hava alıyor, bir tanesi egzoz fanı ve diğeri kalanı soğutucunun arkasına monte ettim. Resim koyacağım. Ben bu fanları sessiz diye aldım. 10 derece fazla olsun, ses çıkmasın. İlginize teşekkürler.

20200611_153235.jpg

Detaylı anlatabilir misiniz?
Anakartın modeli nedir? MSI marka ise Hardware monitör'den yaparsınız. 4 pinli fanları işlemci sıcaklığına göre PWM ile 3 pinli fanları ise voltaj yani DC ile yine işlemci sıcaklığına göre ayarlayabilirsiniz ya da otomatik seçeneğini seçin.
Fanları anakarta takmanız lazım.

1591891140894.png

1591891237638.png

Anakartın modeli nedir? MSI marka ise Hardware monitör'den yaparsınız. 4 pinli fanları işlemci sıcaklığına göre PWM ile 3 pinli fanları ise voltaj yani DC ile yine işlemci sıcaklığına göre ayarlayabilirsiniz ya da otomatik seçeneğini seçin.
Fanları anakarta takmanız lazım.

Eki Görüntüle 588925

Eki Görüntüle 588926
Anakart MSI B450 Gaming Pro Carbon AC. MSI Dragon Center var. Ordan ayarlamaya çalışacağım.

Geri
Yukarı