Arctic Freezer 34 Esports Duo 1 fan çalışmıyor

system32exec

Hectopat
Arkadaşlar Arctic Freezer 34 Esports Duo fan aldım Ön kasaya doğru bakan fan çalışıyor fakat, egzoz fana bakan taraf çalışmıyor neden olabilir?

Bağlantıyı ekran görüntüsündeki gibi bağlantı sağladınız mı?
1610900570817.png

Son bağlantı aşaması şu şekilde olmalı. Yani sağdaki boşta kalan 3-Pin kablosu boşta kalacak şekildeki gibi.
1610900711300.png

Eğer bağlantıyı bu şekilde yaptıysanız ve halen çalışmıyorsa, fanı yer değiştirip öyle deneyin ki çalışmayan fanın bozuk olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Eki Görüntüle 840542

Son bağlantı aşaması şu şekilde olmalı. Yani sağdaki boşta kalan 3-Pin kablosu boşta kalacak şekildeki gibi.
Eki Görüntüle 840546

Eğer bağlantıyı bu şekilde yaptıysanız ve halen çalışmıyorsa, fanı yer değiştirip öyle deneyin ki çalışmayan fanın bozuk olup olmadığını tespit edebilirsiniz.
Teşekkürler şuanda oldu

Eki Görüntüle 840542

Eki Görüntüle 840546

Hocam ben CPU fan yerine taktım. Fanlar çalıştı ama anormal sıcaklıkta çalışıyordu, boşta 50 derece yükte 94 derece gibi. Videoları izleyerek deneyerek yaptım ama herhalde tam oturmadı işlemciye ya da fanları ters taktım belki ondan olabilir mi? Bir de ben gittim sorun var diye RGB fan yerine taktım, çıkarıp sonra bir duman geldi kasa içinden direk kapadım sonra eski yerine aldım tek fan çalışıyor diğeri çalışmıyor 1 fanın Pin'inde bir sorun olmuş olabilir mi? Bu arada 1 tanesi çalışmıyor 2 türlüde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı