Arctic LIQUID FREEZER II 120 vs Arctic Freezer 34 eSports DUO

Hangi Soğutmayı Tercih Edersiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    36

Lady Hellbender

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,
Ryzen 5 3600 işlemcim için soğutucu alacaktım, dolayısıyla Arctic LIQUID FREEZER II 120 ile Arctic Freezer 34 eSports DUO arasında kaldım. İmzamda detaylı sistem özellikleri mevcuttur. Sizce hangisini almalıyım? Artıları ve eksileri nelerdir? Tavsiye edebileceğiniz başka stok/sıvı soğutucular varsa, önerilerinize açığım. Bütçem 450 ile 600 arasındadır, fakat önerinize göre biraz daha çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Ryzen 5 3600 işlemcim için soğutucu alacaktım, dolayısıyla Arctic LIQUID FREEZER II 120 ile Arctic Freezer 34 eSports DUO arasında kaldım. İmzamda detaylı sistem özellikleri mevcuttur. Sizce hangisini almalıyım? Artıları ve eksileri nelerdir? Tavsiye edebileceğiniz başka stok/sıvı soğutucular varsa, önerilerinize açığım. Bütçem 450 ile 600 arasındadır, fakat önerinize göre biraz daha çıkabilirim.
Artic 34 Duo olanı kullanıyorum. R5 2600 işlemcim stok halde 50 dereceyi nadiren geçiyor. OC yaptığımda bile stres testlerinde 70 dereceyi görmüyor 😀

Diğeri de iyi bir ürüne benziyor. Artic 34 Duo seni asla üzmez ama diğerinin performansını bilmediğim için yorum yapamam.

Prime95 ile yaklaşık 25 dakika boyunca strest testi yaptım ve sonuçlar ekran görüntüsündedir.

1587667744863.png

Ekleme: Sistem boştayken 47~50° geziyor.

Peki F140 ile F120 kasa fanlarını hangi amaçla kullanıyorsunuz? Öte yandan sipariş verdiğim P120 ürünü egzoz fanı olarak kullanacağım lakin F120 ürünü hiçbir yerde bulamadım, doğru bir yaklaşımda bulunmuş olur muyuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı