Arctic Liquid Freezer II 360 RGB alınır mı?

_efsane

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, normalde bu fiyatlara çıkıp işlemci soğutucu almayı düşünmüyordum ama şu anki fiyatı gördüğüm için alsammı diye düşünmeye başladım.
360mm olması ve Arctic markasının olması dikkatimi çekti.

Sistemim:
Ryzen 5 3600X stock fan ile kullanıyorum. (OC sevdam yok şu an cbp PBO kapalı kullanıyorum 3.8GHz sabit ama tabii bu soğutucuyu alırsam 4.4GHz'ye sabitleyip kullanmayı düşünüyorum ve ileride muhtemelen Ryzen 5 5600X e geçiş yapacağım ama muhtemelen kısa bir süre içerisinde değil ve stok soğutucusunun yetersiz olduğu söyleniyor bu soğutucu hem ileriye dönük olması adına düşünüyorum veya işlemcimi 1600TL civarına satıp buna vereceğim 1150TL'yi ekleyip Ryzen 5 5600X almakmı daha mantıklı cbp PBO kapalı şekilde çok kararsız kaldım).
Cooler Master MB511 mesh.
B450 Tomahawk Max.

Şimdi sormak istediklerim.
Normalde bildiğim kadarı ile Arctic garanti süresini 6 yıla kadar uzattı.
Ama Amazon Germany'den alındığı için garantisi olur mu? Ekran kartına müşteri hizmetlerine sorduğumda 2 yıl sadece Amazon garantisi olduğunu söyledi yani değişim veya servise gönderme yokmuş 2 yıl içerisinde arızalanırsa direkt iade alıyorlarmış ve aldığımız ürünün sadece fiyatını iade ediyorlarmış yani ekran kartı alırken 5500TL ekran kartı 1000TL vergi +100 kargo ekleniyor örnek (14 gün içerisinde iade edilirse tam ücret ödeniyor gümrük vergisi ve kargo dahil) 14 gün dışında yapıldığında sadece ürün ücreti iade ediliyormuş her neyse.
Sıvı sızma durumunda zararı karşılıyorlar mı Amazon Germany'den alsak dahi.
Sadece bilgisi olanlar bilgi verirse çok sevinirim.

Ve bu model alınır mı sizce bir artı ve eksisi var mı fiyatını hak ediyor mu ülkemizde eski versiyonu 1600TL falan.

Alınır. Performansı gayet iyi. Alternatif olarak Galahad 360 da var. Gaming Gecesi'nde 1200 TL oluyor.

1627385403997.png

Doğrudan birebir bir durum yaşamadım ama Arctic üzmeyecektir diye düşünüyorum. Silverstone ve ID Cooling sızdırma garantisi veriyor, Arctic de veriyordur herhalde, mail atıp sormak lazım.

Merhaba, normalde bu fiyatlara çıkıp işlemci soğutucu almayı düşünmüyordum ama şu anki fiyatı gördüğüm için alsammı diye düşünmeye başladım.
360mm olması ve Arctic markasının olması dikkatimi çekti.

Sistemim:
Ryzen 5 3600X stock fan ile kullanıyorum. (OC sevdam yok şu an cbp PBO kapalı kullanıyorum 3.8GHz sabit ama tabii bu soğutucuyu alırsam 4.4GHz'ye sabitleyip kullanmayı düşünüyorum ve ileride muhtemelen Ryzen 5 5600X e geçiş yapacağım ama muhtemelen kısa bir süre içerisinde değil ve stok soğutucusunun yetersiz olduğu söyleniyor bu soğutucu hem ileriye dönük olması adına düşünüyorum veya işlemcimi 1600TL civarına satıp buna vereceğim 1150TL'yi ekleyip Ryzen 5 5600X almakmı daha mantıklı cbp PBO kapalı şekilde çok kararsız kaldım).
Cooler Master MB511 mesh.
B450 Tomahawk Max.

Şimdi sormak istediklerim.
Normalde bildiğim kadarı ile Arctic garanti süresini 6 yıla kadar uzattı.
Ama Amazon Germany'den alındığı için garantisi olur mu? Ekran kartına müşteri hizmetlerine sorduğumda 2 yıl sadece Amazon garantisi olduğunu söyledi yani değişim veya servise gönderme yokmuş 2 yıl içerisinde arızalanırsa direkt iade alıyorlarmış ve aldığımız ürünün sadece fiyatını iade ediyorlarmış yani ekran kartı alırken 5500TL ekran kartı 1000TL vergi +100 kargo ekleniyor örnek (14 gün içerisinde iade edilirse tam ücret ödeniyor gümrük vergisi ve kargo dahil) 14 gün dışında yapıldığında sadece ürün ücreti iade ediliyormuş her neyse.
Sıvı sızma durumunda zararı karşılıyorlar mı Amazon Germany'den alsak dahi.
Sadece bilgisi olanlar bilgi verirse çok sevinirim.

Ve bu model alınır mı? Sizce bir artı ve eksisi var mı fiyatını hak ediyor mu ülkemizde eski versiyonu 1600TL falan.

Bende 5900X işlemci, MSI MAG CoreLiquid 240mm sıvı soğutma ve MSI MEG X570 unıfy anakart var. Isınmadan dolayı koskoca 5900X işlemciyi 3000MHz'e düşürdüm ve voltajda düşmüş oldu. Buna rağmen sıcaklık, boşta 60-70, oyun oynarken 85-95 derecelerde oluyordu. Araştırma yaptım ve kendi soğutucumda kronik sorun olduğunu ve hatta MSI'ın bu modelleri toplattığını bile okudum. Araştırmalarım sonucu bu soğutucuyu buldum (bendeki 360mm olanı) inanılmaz bir şey! Şu an yaz sıcağından içerisi cayır cayır yanıyor ve ben aralıksız 3 saat oyun oynamama rağmen işlemci sıcaklığı hala 58-60 derecelerde sabit. Boşta ise 40-45 arası. Beni çok mutlu etti. Umarım performansı hep bu şekilde gider. Halbuki önceden 30dk oyun oynasam 92-95 dereceleri buluyordu ve ben işlemci bana küsmesin diye oyunu kapatmak zorunda kalıyorum.

Eksi yanını söyleyeyim. Hani montaj yaparken anakarta arkadan takılan metal büyük bir braket var ya, işte o anakartıma uymadı! Allah'tan MSI sıvı soğutucunun takılı olduğu arka braketi kullanabildim. Peki ya elimde daha önceden takılı bir sıvı soğutucu olmasaydı, o zaman nasıl takacaktım?

Son bir şey daha söyleyeyim, bu soğutucunun montajının zor olduğunu söyleyenleri çok okudum. İnternette video ve açıklamaları var arkadaşlar. Onları izleyerek vallahi ben bile taktım, hiç zor değil aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı