Arctic Liquid Freezer III (3. Nesil) Sıvı Soğutma Serisi Çıktı

Arctic 420mm kullanan biri hangi kasa ile kullandığını söyleyebilir mi? Full tower bakiyorum hortum yetismedi diyor birisi, nidi tower bakiyorum sığmadı diyor siz hangi kasa ile kullanıyorsunuz?
Hortumların uzunluğu 45cm, açıkçası konumlandirma yapilacak yer bu yüzden önemli. 420mm için her kasanın uygun olmamasi ve seçeneklerinde az olmasından dolayı araştırmalarınızı iyi yapmalısınız.

Bildiğiniz üzere başlı fan kablosu çıkıyor, CPU, pump ve VRM. Pump en son hızda çalışıyor am VRM'i nasıl yapmalıyız?
Her birini ayrı ayrı bağlantı mi yaptın hocam. Açıkçası bu ayarlar üzerinde bilgili olan kullanıcılar tarafından tavsiye almalısın yoksa tam performans alamazsın

Bildiğiniz üzere başlı fan kablosu çıkıyor, CPU, pump ve VRM. Pump en son hızda çalışıyor am VRM'i nasıl yapmalıyız?
Benim anladığım, pump yazan kabloyu cpu_pumpa,
Fan yazanı cpu_fana
Vram yazanda system_fana takıcaz.
Benim ürün daha gelmedi, araştırdığımdan anladığım bu.

Hortumların uzunluğu 45cm, açıkçası konumlandirma yapilacak yer bu yüzden önemli. 420mm için her kasanın uygun olmamasi ve seçeneklerinde az olmasından dolayı araştırmalarınızı iyi yapmalısınız.

Her birini ayrı ayrı bağlantı mi yaptın hocam. Açıkçası bu ayarlar üzerinde bilgili olan kullanıcılar tarafından tavsiye almalısın yoksa tam performans alamazsın.

Evet hocam siz tek kablo ile mi bağladınız?

Benim anladığım, pump yazan kabloyu cpu_pumpa,
Fan yazanı cpu_fana.
VRAM yazanda system_fana takacağız.
Benim ürün daha gelmedi, araştırdığımdan anladığım bu.

Evet hocam o şekilde kullanıyorum. Pump Full'de çalışmalı ama VRM'i Full de çalıştırsam sorun olur mu acaba?

Bende dün montaj yaptım FAN olanı CPU'ya PUMP olanı WaterPump'a VRM'de normal SYS_FAN bağladım autoda kendi ayarladı bir sorun yok sıcaklıklarda.

Bende dün montaj yaptım FAN olanı CPU'ya PUMP olanı WaterPump'a VRM'de normal SYS_FAN bağladım Auto'da kendi ayarladı bir sorun yok sıcaklıklarda.

Boşta kalan isim yazmayan radyatördeki fanlara bağlanacak değil mi, pompayla beraber gelen kablo.

Son düzenleme:
Boşta kalan isim yazmayan radyatördeki fanlara bağlanacak değil mi, pompayla beraber gelen kablo.
Hocam bunu izleyin çok basit yaparsınız kutudan zaten 1 tane tek kablo birtanede 3lü kablo çıkıyor ona göre pompaya bağlıyacaksınız onu daha sonra 3 lü bağladıysanız VRM case fan yada sys fan FAN olanı CPU fan soketine diğer PUMP kablosunuda WP yada pupm soketine takmanız gerekmekte.Eğer pompaya direk tek kablo bağlarsanız yukardaki arkadaşın dediği gibi direk CPU fan'a takarsanız olacaktır onun dışında birde kutudan çıkarırken üzerinde bir kablo ile geliyor boşta 3 pinli oda argb soketine giriyor bilginiz olsun hatta izlerseniz direk kavrayacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bunu izleyin çok basit yaparsınız kutudan zaten 1 tane tek kablo birtanede 3'lü kablo çıkıyor ona göre pompaya bağlıyacaksınız onu daha sonra 3'lü bağladıysanız VRM case fan ya da SYS fan fan olanı CPU fan soketine diğer pump kablosunuda wp ya da pupm soketine takmanız gerekmekte. Eğer pompaya direk tek kablo bağlarsanız yukarıdaki arkadaşın dediği gibi direk CPU Fan'a takarsanız olacaktır onun dışında bir de kutudan çıkarırken üzerinde bir kablo ile geliyor boşta 3 pinli oda ARGB soketine giriyor bilginiz olsun hatta izlerseniz direk kavrayacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam mesajınız biraz karışık olmuş, benim bildiğim fan olanı CPU'ya, Pump'ı pump soketine VRM'IDE boştaki bir SYS_FAN'a takmak lazım. Fan olanı CPU fana takmak lazım, radyatör fanları oradan beslenmeli. Sizin mesajda VRM yazanıda CPU Fan'a takabilirsin gibi olmuş, siz benim dediğim gibi yapmışsınız aslında.

Hocam bunu izleyin çok basit yaparsınız kutudan zaten 1 tane tek kablo birtanede 3'lü kablo çıkıyor ona göre pompaya bağlıyacaksınız onu daha sonra 3'lü bağladıysanız VRM case fan ya da SYS fan FAN olanı CPU fan soketine diğer PUMP kablosunuda WP ya da pupm soketine takmanız gerekmekte. Eğer pompaya direk tek kablo bağlarsanız yukarıdaki arkadaşın dediği gibi direk CPU Fan'a takarsanız olacaktır onun dışında bir de kutudan çıkarırken üzerinde bir kablo ile geliyor boşta 3 pinli oda ARGB soketine giriyor bilginiz olsun hatta izlerseniz direk kavrayacaksınız.

Vallahi hocam ilk defa PC topluyorum. Bu videoyu da izledim bir iki kere, yine de işkilleniyorum. Yukarıdaki geoman arkadaşın dediği gibi bağladım. Pump, CPU fan ve SYS fan 1'e bağladım Bir de paketten çıkan tekli kablo ile bir işimiz var mı?

IMG_20240330_195701.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı