Arctic Liquid Freezer III (3. Nesil) Sıvı Soğutma Serisi Çıktı

Arctic Markası 23. Kuruluş yılını yeni seri Freezer 3 ile kutluyor. Bugün Lansmanı yapılan ürünün ABD ve Avrupa bölgesinde satışları başladı.

3. Nesil İşlemci Sıvı Soğutma grubunda özellikle tasarımı baştan aşağı değişmiş durumda. Oldukça geniş olan radyatör milimetrik olarak biraz daha büyümüş. VRM fanı geliştirilmiş.

Ürün grubuna bizce eksik olan BEYAZ renk te eklenmiş.

Teknik olarak incelemesi aşağıdaki videoda yapılmış fena görünmüyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleri okuma ve tartışma platformu için aşağıdaki adresten faydalanabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Resmi sitesinde tanıtılan ürünler, görseller ve teknik detaylar için:

Türkiye'den satın almak için alternatif link:

Bizim soğutmaya ihtiyacımız olan bilgisayarımız yok :(. Laptopum Allah'a emanet olduğundan abimin dandik laptopunda gizliden takılıyorum bu aralar.

Arkadaşlar sitede böyle bir bilgilendirme mevcut: " siparişiniz onaylandıktan sonra kargoya teslimat süresi yaklaşık 20 gündür ". jumbum 1 hafta rötar yediğini yazmıştı yukarıda, yakında teslimatlar başlayacaktır. Gördüğüm kadarıyla daha 20 günü geçende yok zaten.
Biliyorum hocam sipariş vermeden önce bakmıştım. Zaten serzeniş olarak değil de beklediğimi söylemek için yazdım. Şimdi tekrar kontrol ettim de sipariş vereli 10 gün de değil 14 olmuş hala vakit var. İnş bayramdan önce gelir diye umut ediyorum.

Daha öncesinde alışveriş yapan biri olarak yorumlayacak olursam, Türkiye'de 3. Seri ismi geçmiyor iken ön siparişle satın aldim. Zaman olarak süreç biraz uzun sürdü ama distribütör de olmayan ürünü sayesinde uygun fiyata aldım. Hala bakınız fiyat farki göz ardı edilmeyecek seviyede. Bir kaç sayfa önce yorumda gecikme sebebini belirtmiş. Türkiye'de ben rekabetten yanayım su an bir sitenin eline bakıyor olsaydık 9 bin küsur liralardan açılan fiyatın düşeceğini sanmazdım. Sadece jumbum değil jumbum gibi bir kaç daha mağaza açılsın ki biz tüketiciler faydalanalım :)

Daha öncesinde alışveriş yapan biri olarak yorumlayacak olursam, Türkiye'de 3. Seri ismi geçmiyor iken ön siparişle satın aldim. Zaman olarak süreç biraz uzun sürdü ama distribütör de olmayan ürünü sayesinde uygun fiyata aldım. Hala bakınız fiyat farki göz ardı edilmeyecek seviyede. Bir kaç sayfa önce yorumda gecikme sebebini belirtmiş. Türkiye'de ben rekabetten yanayım su an bir sitenin eline bakıyor olsaydık 9 bin küsur liralardan açılan fiyatın düşeceğini sanmazdım. Sadece jumbum değil jumbum gibi bir kaç daha mağaza açılsın ki biz tüketiciler faydalanalım :)
Hayırlı olsun hocam. Bana da yarın 20 gün olacak. İlk defa bilgisayar toplayacağım, tek eksik sıvı soğutma kaldı.

Montajı yaptınız mı, sıcaklık değerleri vs nasıl?

Hayırlı olsun hocam. Bana da yarın 20 gün olacak. İlk defa bilgisayar toplayacağım, tek eksik sıvı soğutma kaldı.

Montajı yaptınız mı, sıcaklık değerleri vs nasıl?
Yeni seri görüntü olarak cok güzel olmuş. E sport duo 34 kullanıyordum 79-86° olan işlemcim(ryzen5-7600x) maksimum yükte 72° gördüm. Görüntüsünden kastım 2. Seride hortumlar taharet musluğu bağlantısı yapılan hortum renginde idi, burada direkt siyaha boyanmış hoş olmuş vram fan tarafı baya büyük bir fan ile değiştirilmiş. Ve pompaya yaptıkları mıknatıslı kafa montajında büyük kolaylık sağlıyor. Anakartınızda muhakkak fazladan fan bağlantı soketi bulunması gerekir pwm özelliğini ayrı ayrı kullanabilmek için.

Yeni seri görüntü olarak cok güzel olmuş. E sport duo 34 kullanıyordum 79-86° olan işlemcim(ryzen5-7600x) maksimum yükte 72° gördüm. Görüntüsünden kastım 2. Seride hortumlar taharet musluğu bağlantısı yapılan hortum renginde idi, burada direkt siyaha boyanmış hoş olmuş vram fan tarafı baya büyük bir fan ile değiştirilmiş. Ve pompaya yaptıkları mıknatıslı kafa montajında büyük kolaylık sağlıyor. Anakartınızda muhakkak fazladan fan bağlantı soketi bulunması gerekir pwm özelliğini ayrı ayrı kullanabilmek için.
Bende sipariş verdim gelmesini bekliyorum hocam fakat şunu sormak istiyorum bu yeni nesilde hem tek tek VRM , FAN ve PUMP kablosu var pwm özelliğini ayrı ayrı yönetebilmek için birde AIO kablo var tek kablo bunu kendi kurulum videosun'dada anlatıyor şimdi normalde çoklu kablo bağlasam diyorum ayar yapmayı bilmiyorum yani auto'da bırakacağım e ozaman tek kablo bağlamanın ne dezavantajı yada avantajı var burayı anlamadım çünki bende LF2 kullanıyorum tek kablo ve direk CPU portuna giriyor.

Anakartımda fazkadan fan soketi var. Yalnız ben bütün fanların tek bir yerden kontrol edilmesini istiyorum. Kasa fanları ve soğutma fanlarının. Çoklayıcı aldım bir tane fanların hepsini çoklayıcıya takıp çoklayıcıyı da anakarta taksam olmazmı. Cahilim bu konularda 😀

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu yeni çıkan soğutucu için Intel işlemcilerde pek verimli olmadığı daha sonraki versiyonlarda düzeltileceği paylaşılıyor ama nedir o olay?

Bende sipariş verdim gelmesini bekliyorum hocam fakat şunu sormak istiyorum bu yeni nesilde hem tek tek VRM, FAN ve PUMP kablosu var PWM özelliğini ayrı ayrı yönetebilmek için bir de AiO kablo var tek kablo bunu kendi kurulum Videosun'da da anlatıyor şimdi normalde çoklu kablo bağlasam diyorum ayar yapmayı bilmiyorum yani Auto'da bırakacağım e o zaman tek kablo bağlamanın ne dezavantajı ya da avantajı var burayı anlamadım çünkü bende LF2 kullanıyorum tek kablo ve direk CPU portuna giriyor.

Hocam şöyle oluyor ayri ayri bağlantı olayi pompa fan ve VRAM fanını manuel olarak istediğiniz RPM aralığında ayarlamak için. OC işlemleri yapanlar daha iyi kontrol edebilir açıkçası bende AiO bağlantısıyla yapıp Auto da bıraktım. Ayrı ayrı bağlantı yapsam yine Auto da bırakacaktim :)
Anakartımda fazkadan fan soketi var. Yalnız ben bütün fanların tek bir yerden kontrol edilmesini istiyorum. Kasa fanları ve soğutma fanlarının. Çoklayıcı aldım bir tane fanların hepsini çoklayıcıya takıp çoklayıcıyı da anakarta taksam olmazmı. Cahilim bu konularda 😀
Açıkçası kasa fanlarını çoklayıcıdan bağlamak kullanışlı ama soğutucunun aio bağlantısını direkt anakarttan vermeniz gerekli diye düşünüyorum. Dersen ki ben vram pompa ve soğutucunun fanlarını ayrı ayrı kontrol etmek istiyorum onun içinde anakart üzerine soğutucunun yaninda gonderilen 3'lu soketi kullanmanız lazim. Jumbumun kanalında kutu içeriğinde değinmişler hafiften bu konuya. Bende orada gördüm :)

Şu anda 2 ve 3 versiyonu arasında 3.000 TL'ye yakın fark var. Sizce performans anlamında da bu kadar fark var mıdır?
Gördüğüm kadarı ile 3. versiyonda Intel anakartlar için işlemci braketi hazır geliyor, braket elimizde mevcutsa 2. versiyonu almak mantıklı mı? Yoksa 3. versiyon için bu fiyat farkı değer mi?

Geri
Yukarı