Arctic MX-4 ürünüm sahte olabilir mi?

Taha Özdemiir

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Organizatör - Koordinatör
Arkadaşlar selamlar, Trendyol üzerinden 45 TL'ye Arctic MX-4 4 GR termal macun aldım.
.
Ürünü bu satıcıdan 45 TL'ye aldım. Ürünün paketi falan orijinal Arctic MX-4 paketi. Şırıngada orijinal 2019 Edition etiketi falan var. Fakat sürerken pek zorladı. Ürün bayağı bir katı gibi, akışkanlığı çok düşük. Sebebi dışardan geldiği gibi sürmem olabilir mi? Biraz ısınıp kendine gelmesi gerekiyor mu? Şu an işlemcinin her yerine yaydım fakat pek zorladı, ısınınca erir iyice yayılır mı? Sahte olmasından endişeleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahte olacagini sanmiyorum ama beklemis ya da bozulmus olma ihtimali var. Emin olmak icin islemcinin derecesini gozlemleyebilirsin. İse yarayip yaramadigi dereceden belli olur.

Çok fazla sürmüş olabilirsiniz veya cpu yiyen program olabilir sistemin nedir ?
Hocam ürün pütürlü gibi, böyle hafif yumuşak alçı gibi çıktı. Sürerken canım çıktı. Haftaya birdaha temizleyip deniycem. Stok soğutucumda 74 derece alırken aida64te şimdi 69 alıyorum. Bundan önceki mx-4te 10 dereceden fazla düşüş yaşamıştım.

Hocam ürün pütürlü gibi, böyle hafif yumuşak alçı gibi çıktı. Sürerken canım çıktı. Haftaya birdaha temizleyip deniycem. Stok soğutucumda 74 derece alırken aida64te şimdi 69 alıyorum. Bundan önceki mx-4te 10 dereceden fazla düşüş yaşamıştım.
Sanırım sitesinde sorgulayabiliyorsun orijinal ürün mü diye bi bak derim bence.

Bende aynı satıcıdan aldım dediğin gibi biraz katı 80 derecede gezen işlemci fortnite da 54 55 derecelerde geziyor odyssey de ise 65 geçmiyor işe yaradı bende sende yaramaması ilginç geldi.
Metro Exodous'ta 55-60 arası sabit 3.8 Ghz'de oynadım bende.

Geri
Yukarı