Arctic P12 Kasa Fanı sıcaklığı düşürmüyor

RTX3080TiSuper

Hectopat
Bu fanı almıştım,

Bir sıcaklık düşüşü göremedim. Şu an sadece LOL'de denedim ama bir fark göremedim. Normalde sistemi ilk açtığımda ekran kartı 28 derece oluyordu hâlâ 28 bir fark yok.

Üst tarafa taktığım için fanı egzoz olarak sıcaklığı dışarı atması gerekiyor. Sorun şu.
Fanı anakartın üstüne takamadım yan tarafına taktım çünkü fan sığmıyordu anakartdan dolayı sığamıyordu oraya.
IMG_20200101_193851.jpg

Gördüğünüz gibi aslında işlemcinin bir üstünde olması gerekiyor fanın konu mu?

Bir verim alamazsam gereksiz para vermiş olurum sizce ne yapmalıyım?

Kasam Dark diamond Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi hani çok trajikomik bir konu olmuş onu söylemeden edemeyeceğim. 1 tane fandan o beklentiye girmeniz beni haliyle şaşırttı doğrusu. Corsair 400C kasa sahibiyim önde 2 adet 140'lık fanım mevcut sadece 3-5 derece oynuyor ki siz düşünün.

Ekran kartının kaç olmasını bekliyorsun? Ayrıca tek bir fan, 10 derece mi dusursun? Hadi her şeyi geçtim o kasadan ne kadar hava akışı bekliyorsun?
Zaten 28 dereceydi yine aynı bu arada kasanın hava akışı iyi.
10 derece düşmesini falan beklemiyorum zaten. 3-5 derece düşsün iyi. Benim sorunum işlemcinin üstüne nasıl getirebilirim ? Önde 3 tane fan var o soğuk havayı dışarı atıyor olmasın ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı