Arctic P12 Max fan çatladı

Klasik Gamer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Lian Li lancool 216 için Arctic P12 Max fan aldım lakin kasanın vidalarıyla takmam gerekiyordu ve takarken bir kısmı fazla sıktım çatlama yaptı. Herhangi bir problem yaratır mı? @jumbum sizden satın almıştım hocam bu durum sıkıntı yaratır mı?

Dosya Ekleri

• 20240326_140719.jpg
    20240326_140719.jpg
    84,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Çatlama nerede? Göremiyorum. Vida yuvasında çatlama sıkıntı oluşturmaz bence. Görevini yerine getiriyorsa sıkıntı yok.

Elinle biraz oynat bakalım oynuyor mu yerinden.

Sağ sola oynama yok ama aşağı yukarı esniyor. Üstündeki kauçuk gibi olan malzemede tutunmasına yardım ediyor gibi.

Çatlama nerede? Göremiyorum. Vida yuvasında çatlama sıkıntı oluşturmaz bence. Görevini yerine getiriyorsa sıkıntı yok.

Vida yerinde sadece bir tarafta başıma geldi. Fan da şu anlık titreşim vs yaratmıyor Full devirde falan da denedim ama ileride bir şey olur mu merak ediyorum. Fan daha bugün geldi şansıma ilk montajda çatladı.

Sağ sola oynama yok ama aşağı yukarı esniyor. Üstündeki kauçuk gibi olan malzemede tutunmasına yardım ediyor gibi.

Vida yerinde sadece bir tarafta başıma geldi. Fan da şu anlık titreşim vs yaratmıyor Full devirde falan da denedim ama ileride bir şey olur mu merak ediyorum. Fan daha bugün geldi şansıma ilk montajda çatladı.
Dönerken sorun yoksa devam hocam çok takılma. Güle güle kullan. 2 vidayla çapraz tuttursan bile tutar o fan.

Teşekkür ederim. Yavaş yavaş 4 tane daha alacağım üste ve yanına olmak üzere onlarda çok daha dikkat edeceğim. Tecrübe oldu.

Hava akışı baya sağlam o fanların. Sıcaklıklara etkisinden bahseder misiniz fanları dizdiğinizde? Ben de sistemi P12 MAX ile güncellemeyi düşünüyorum.

Hava akışı bayağı sağlam o fanların. Sıcaklıklara etkisinden bahseder misiniz fanları dizdiğinizde? Ben de sistemi P12 Max ile güncellemeyi düşünüyorum.

Hocam sistemde etkisi kaç tane kullanacağınızla alakalı ve kasanızın hava sirkülasyon ile. Benim kasa için tüm fanları bununla değiştirirseniz yabancı forumlarda yaklaşık 5-10 derece fark yarattığını yazıyorlar. Tabii bu dereceleri hangi ayarlarda yaptıklarını bilmiyorum. Ben MSI BIOS'u üzerinden Smart fan mode a alıp bırakıyorum. Şunu şimdiden söyleyebilirim Lian Li'nin fanlarına göre daha sessiz.

Hocam sistemde etkisi kaç tane kullanacağınızla alakalı ve kasanızın hava sirkülasyon ile. Benim kasa için tüm fanları bununla değiştirirseniz yabancı forumlarda yaklaşık 5-10 derece fark yarattığını yazıyorlar. Tabii bu dereceleri hangi ayarlarda yaptıklarını bilmiyorum. Ben MSI BIOS'u üzerinden Smart fan mode a alıp bırakıyorum. Şunu şimdiden söyleyebilirim Lian Li'nin fanlarına göre daha sessiz.

Arcticler genelde öyleler evet. Ben 7 fanın tamamını değiştirmeyi düşünüyorum. 3 intake 3 radyatör 1 egzoz şeklinde. 5-10 derece çok çok iyi bence. Aynı kasa, aynı işlemci aynı ekran kartı için.
Tanesi 500 lira öyle Noctua Industrial PPC 3000'ler gibi 1000 lira da değil. Keşke P14 MAX de olsaydı ama napalım.

Geri
Yukarı