Arctic P12 PWM nereden alınır?

SanalAzrail

Hectopat
Kasa fanlarım 3 pinli ve anakart üzerinden hızını kontrol edemediğim için çok ses çıkarıyor. Bilgisayar fanlarını 4 pinli fanlar ile değiştireceğim. Almak istediğim ürün Arctic P12 PWM PST. Ancak ürünün açıklamasında statik basınç için optimize edilmiştir yazıyor.
1589617498255.png

Aynı markanın airflow için üretilmiş fanları var Arctic F12 PWM PST. Ancak bu ürünü hiç bir yerde bulamıyorum, pandemi dolayısıyla olsa gerek stok sorunu var. Tek amacım sessizlik. Şu anda mevcut kasamda(Carbide Spec Delta) ses olmaması açısından önde 2 adet fanı iptal ettim. Isınma gibi bir sıkıntı yok. Alacağım fanların sessiz olmasını ve kontrol edilebilir olmasını istiyorum. Kasam için belirttiğim Arctic P12 modeli fanlardan 3 adet ön tarafa ve bir adet egzoz fanı olacak şekilde alsam ne olur?

Onu Türkiye'de bulmak imkansız. Onun yerine P12 PWM alabilirsiniz:
Zaten sizin bahsettiğiniz ile benzer fanlar.

Onu Türkiye'de bulmak imkansız. Onun yerine P12 PWM alabilirsiniz:
Zaten sizin bahsettiğiniz ile benzer fanlar.

Türkiye'de bulmak imkansız derken? Hiç mi olmuyor yoksa şu sıralar coronadan ötürü mü?
Fanlar birbirine benziyor evet ama statik basınç için optimize edilmiştir felan diyor o kafamı karıştıdı.

Veyahut aynı fiyat aralığında başka 4 pinli fan önerebilir misiniz?

Attığım fanı alabilirsiniz, aynı yerden P14 modelini almıştım. Sizin konu başlığında açtığınız beyaz modeli Türkiye stoklarında yok, eğer almak isterseniz Amazon.com'dan anca alabilirsiniz. Ancak Amerika'da durumlar malum, tavsiye etmem şahsen.

Attığım fanı alabilirsiniz, aynı yerden P14 modelini almıştım. Sizin konu başlığında açtığınız beyaz modeli Türkiye stoklarında yok, eğer almak isterseniz Amazon.com'dan anca alabilirsiniz. Ancak Amerika'da durumlar malum, tavsiye etmem şahsen.
Teşekkürler ikisinin arasında önemli bir fark yok gibi 4 adet p12 alacağım galiba.

Geri
Yukarı