Arctic Silver Ceramique 2 değerleri

@Tortue Ben de bu macunu almayı düşünüyorum. Konusunun açılmış olması beni mutlu etti. Katı bir macun ihtiyacım var, laptopta pump-out effect yaşamamak için bu ürünü buldum. Güncel olarak kullanıyor musunuz ? İlk günkü performans zamanla değişiyor mu ? Temel sebep gres olması zaten. Farkın kaynağı da bu, macun değil.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız deneyimlemek için size bir sıkımlık tüp hediye etmek isterim. Elbette ki hala aktif olarak kullanıyorum ve memnunum. Oldukça katı bir macundur kendisi.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız deneyimlemek için size bir sıkımlık tüp hediye etmek isterim. Elbette ki hala aktif olarak kullanıyorum ve memnunum. Oldukça katı bir macundur kendisi.
Maalesef hocam. Pump-out effect beni bezdirdi. Sıvı metale geçeceğim ama son kez bunu denemek istiyorum. Sürülmesi çok zor değildir sanırım. Bir video gördüm tamamına yediremedi yapan kişi. 😀

Maalesef hocam. Pump-out effect beni bezdirdi. Sıvı metale geçeceğim ama son kez bunu denemek istiyorum. Sürülmesi çok zor değildir sanırım. Bir video gördüm tamamına yediremedi yapan kişi. 😀

O arkadaş işlemciye değil peçeteye sürüyor macunu. :) Sürmesi zor dediğim gibi katı bir macun. İşlemcinin plakasını tamamiyle ne fazla ne az şekilde kapladım o şekilde kullanıyorum. Bu macunda bir olay var eğer doğru ise, emin değilim. Sürüldükten 72 saat sonrasında tam performans kazanıyormuş.

O arkadaş işlemciye değil peçeteye sürüyor macunu. :) Sürmesi zor dediğim gibi katı bir macun. İşlemcinin plakasını tamamiyle ne fazla ne az şekilde kapladım o şekilde kullanıyorum. Bu macunda bir olay var eğer doğru ise, emin değilim. Sürüldükten 72 saat sonrasında tam performans kazanıyormuş.
Evet hocam belirli bir zaman geçmesi gerekli imiş. Bu ürünün ısı iletimi ne durumdadır ? Biraz baktım ancak bulamadım. W/m.K değerini merak ediyorum. @gen2 ile de bu konuda konuştuk, o da başka bir markadan gres önerdi ancak temini bu ürüne göre çok daha zor. Birkaç yerde satılıyor ve video olarak kıvamını göremediğim için aklımda soru işaretleri var.

Prolimatech PK-3 1.5g 1.5 g Cooling Aksesuar Bu ürün de aradığım gibi ama stokta bulamadım. İletkenlik değeri de çok iyi.

Son düzenleme:

Hocam bu ürün nasıldır sizce ? Hem stok var hem de fiyatı uygun. Termal gres olarak geçiyor zaten. Bir de Cooler Master MasterGel Maker Nano aklımda ama pump-out riski ne kadar olur bilmiyorum. Thermal Grizzly'den daha viskoz bunu biliyorum ancak greslerdeki iletkenlikten feragat edecek kadar fark olur mu ki ?

1-2 sene önce, bu ürünün kaliteli veya parasının hakkını verdiğini farklı kullanıcılardan duyduğumu, kullanıcı kişi/kişilerin ürünü almam için aşırı ısrarcı davrandıklarını hatırlar gibiyim.
Adı "Ceramic" olunca, ister istemez silikon vb. tabanlı macun akla geliyor fakat soğutması (İletkenliği diyemiyorum, çünkü bilmiyorum) o derece şaşırtıcıydı.
Not: Bahsettiğim ürün, Arctic Silver serisinden.

1-2 sene önce, bu ürünün kaliteli veya parasının hakkını verdiğini farklı kullanıcılardan duyduğumu, kullanıcı kişi/kişilerin ürünü almam için aşırı ısrarcı davrandıklarını hatırlar gibiyim.
Evet hocam çok başarılı olduğunu ben de duydum, kullananlar öneriyorlar. Gizemli macunu buldum sonunda. 😀 Thermal Grizzly hariç laptop için macun arıyorum ben de. Bu konuda bir bilginiz var mı ? Mümkünse viskozitesi yüksek olsun pump-out effect çok can sıkıyor.

Evet hocam çok başarılı olduğunu ben de duydum, kullananlar öneriyorlar. Gizemli macunu buldum sonunda. 😀 Thermal Grizzly hariç laptop için macun arıyorum ben de. Bu konuda bir bilginiz var mı ? Mümkünse viskozitesi yüksek olsun pump-out effect çok can sıkıyor.
Geçen sene çok araştırmıştım fakat aceleci davranıp sistemi kurmak istememden dolayı MX-4'ü satın almıştım (Silver serisine pek bakınmadıysam da, Thermal Grizzly'den başka macun hatırlamıyorum. Yine gizemli macun olarak bir iki markanın tek ürünleri vardı fakat hatırlayamıyorum :D)
Hocam tekrar araştırmak lazım, şuan ne desem yalan olur.
Hocam dün Lian Li Galahad AIO 360 model soğutucu arkadaşı da kaçırdım :D Kafam farklı yerlerde...

Geçen sene çok araştırmıştım fakat aceleci davranıp sistemi kurmak istememden dolayı MX-4'ü satın almıştım (Silver serisine pek bakınmadıysam da, Thermal Grizzly'den başka macun hatırlamıyorum. Yine gizemli macun olarak bir iki markanın tek ürünleri vardı fakat hatırlayamıyorum :D)
Hocam tekrar araştırmak lazım, şuan ne desem yalan olur.
Hocam dün Lian Li Galahad AIO 360 model soğutucu arkadaşı da kaçırdım :D Kafam farklı yerlerde...
En kesin çözüm sıvı metal aklımda da o var ancak umut çok farklı bir duygu son kez denemek istiyorum, ucuz yollu ve katı bir macunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı