Arctis 1 Yetersiz Ses Düzeyi

fozada

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Arctis 1 almış kız arkadaşım hediye olarak. Tüm sesler sonda ama kulaklık sağır edecek bir ses vermiyor. Hatta rahatsız bile etmiyor son seste. Acaba bu normal mi? Yoksa bir yerde eksik bir şey mi yapıyorum?

Ana kartım ASRock B450M-HDV R4.0. Realtek'in son sürümünü de oradan indirdim. Böyle bir anakartın ses kartı bu muydu yani? Diğer bir deyişle Arctis 1'dan bu ses düzeyi mi beklenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Arctis 1 almış kız arkadaşım hediye olarak. Tüm sesler sonda ama kulaklık sağır edecek bir ses vermiyor. Hatta rahatsız bile etmiyor son seste. Acaba bu normal mi? Yoksa bir yerde eksik bir şey mi yapıyorum?

Ana kartım ASRock B450M-HDV R4.0. Realtek'in son sürümünü de oradan indirdim. Böyle bir anakartın ses kartı bu muydu yani? Diğer bir deyişle Arctis 1'dan bu ses düzeyi mi beklenir?

Arkadaş ilgili olmadığı için haliyle bilememiş. Şu özellikle bir kulaklığı averaj anakart süremez. Yani tam güç veremez. Hassasiyetin 100dB altında olup 32 ohm direnci olması ile bu durum baştan belliydi. Usbden bağlanan bir ses kartı durumu iyileştirir. Veya PC kullanıyorsunuz Creative Titanium ile başlayan bir ses kartı serisi vardı. Onu takın derim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201025-170745.png
    Screenshot_20201025-170745.png
    43,5 KB · Görüntüleme: 38
SS Engine indirip denediniz mi?
Arctis 1'i desteklemiyor.
Arkadaş ilgili olmadığı için haliyle bilememiş. Şu özellikle bir kulaklığı averaj anakart süremez. Yani tam güç veremez. Hassasiyetin 100dB altında olup 32 ohm direnci olması ile bu durum baştan belliydi. Usbden bağlanan bir ses kartı durumu iyileştirir. Veya PC kullanıyorsunuz Creative Titanium ile başlayan bir ses kartı serisi vardı. Onu takın derim.
Hocam rica etsem benim anlayacağım kadar açık yazar mısınız? Yani bu kulaklık için ana kart mı yetersiz? Yoksa kulaklık mı ana karta göre yetersiz ?
@Mahir E. Hocam tam anlayamadım. Ana kart mı yetersiz ? Ya da iade edip daha farklı bir kulakluk mı almalıyım ? Önerilerinze göre hareket edeceğim, cevabınızı merakla bekliyorum.

Son düzenleme:
Arctis 1'i desteklemiyor.

Hocam rica etsem benim anlayacağım kadar açık yazar mısınız? Yani bu kulaklık için ana kart mı yetersiz? Yoksa kulaklık mı ana karta göre yetersiz ?
@Mahir E. Hocam tam anlayamadım. Ana kart mı yetersiz ? Ya da iade edip daha farklı bir kulakluk mı almalıyım ? Önerilerinze göre hareket edeceğim, cevabınızı merakla bekliyorum.
Çok özetle: O kulaklık o anakart için güçlü. Yukarıda dediğim gibi daha fazla güç vermenin yolunu bulmalısınız.

Cevabınız için çok teşekküre ederim hocam. Peki USB ses kartı ile bu işi çözebilir miyiz ? Önereceğiniz bir model var mı ? Komple ses kartı alınca ana karta nasıl yerleştircem ben hiç anlamam.

Hocam valla 200-300 falan olur. Ya da kulaklığı zaten 500 e aldım. üstüne ekleyip başka model de alabilirim
İade edebiliyorsan et bence. Bunu alabilirsin:

Yanına da bunu alabilirsin:

Birkaç hafta beklersin. Herhalde vergi <40 veya o civarı olur.

İade edebiliyorsan et bence. Bunu alabilirsin:

Yanına da bunu alabilirsin:

Birkaç hafta beklersin. Herhalde vergi <40 veya o civarı olur.
Hocam aynı anakart var stinger'da kullanıyorum. Linkteki çeviricinin tam olarak görevi nedir? Neden öner miştiniz?

Geri
Yukarı