Arctis 3 2019 Sistem Sesleri Mikrofondan Karşıya Gidiyor

MuX

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Vatican City
Arkadaşlar, geçen gün sipariş ettiğim Arctis 3 2019 Edition kulaklığım bugün elime ulaştı. Paketlemesinde vs. bir sorun yoktu. Faturasıyla geldi. İlk takıp kullanmaya başladığımda herhangi bir sorun da yoktu. Ancak, ilerleyen saatlerde arkadaşlarım sistem seslerimin (oynadığım oyun, dinlediğim müzik, Youtube videoları, Windows sesleri gibi) onlara gittiğini söylediler. Önce sadece kulaklığın üstündeki mute butonu ile mikrofonu susturduğumda sistem sesleri kesik kesik gidiyor, benim sesim gitmiyordu. Mute butonu ile mikrofonu açtığımda ise benim sesim gidiyor, sistem sesleri gitmiyordu. Şu an itibari ile sistem sesleri bildiğiniz karşı tarafa çok net gidiyor. Mikrofonun, mute butonu ile kapalı olup olmaması fark etmiyor. Sistem sesleri benim sesimle beraber gidiyor mikrofon açıkken. Bu sorun kulaklığı kullanmaya başladıktan birkaç saat içerisinde gelişti.

Ses driverlarını baştan kurmayı, farklı programlar ile mikrofonu test etmeyi ve farklı sistemlerde çalıştırmayı (masaüstü, laptop, telefon) denedim. Telefonda kullanırken herhangi bir sesin gitmediğini söyledi arkadaşlar, ancak laptopta ve masaüstünde bahsettiğim sorun halen vardı. Ses kaydedicisi ile kayıt alarak denedim. Aynı şekilde sorunum devam ediyordu. Bunun bir çözümü var mıdır? Teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın ses girişleri ile alakalı bir problem var. Benim şöyle bir sorunum vardı. Kulaklığımdan sistem sesleri, işlemci sesleri gibi sesler geliyordu. Sonrasında araştırdığımda kulaklığın takılı olduğu yerde kulaklık girişine yakın kablolar ya da başka girişler var ise bunlar birbirini etkiliyor. Ben de kulaklığı monitörümün ses çıkışına bağladım. Şu an çok temiz bir ses alıyorum.

Hocam, cevabınız için teşekkür ediyorum. Ancak, benden karşı tarafa mesela dinlediğim müziğin, izlediğim Youtube videolarının, oynadığım oyunun sesleri gidiyor. Bilgisayarın herhangi bir parçalarının değil. Bu bahsettiğim sesler mikrofunu kulaklık üzerinden sustursamda gitmeye devam ediyor. Önceki kulaklığımda böyle bir sorunum yoktu. Arkadaşlarımla biraz uğraştıktan sonra, ancak mikrofon sesini 40% ve +10 desibel yapıp akustik eko engelleyiciyi açınca bir nebze düzeldiğini bulduk. Tam bir çözüm değil. Ara sıra sesler gidebiliyor yine. (=

Son düzenleme:
Başlığı açmamın üzerinden 1 yıl 3 ay geçmiş olmasına karşın halen kesin bir çözüm bulamadım. En son yazımda belirttiğim gibi ses kartı ayarlarından "akustik eko önleme" seçeneğini açınca sorunu büyük ölçüde çözüyor. Yalıtımla ilgili bir sorun olduğunu sanıyorum.

Bir süre önce kulaklığın içini açıp baktım ve bir kaç fotoğraf çektim. Çok bir şey anladığımı söyleyemem. İsteyen olursa belki fotoğrafları bulup atabilirim.

Bu sorunun kronik olduğuna inanmış durumdayım. Aynı kulaklığı alan başka bir arkadaşımda daha aynı sorun oldu. Çözemeyecek olursanız tavisiyem kulaklığı iade etmeniz yönünde olacaktır.

Başlığı açmamın üzerinden 1 yıl 3 ay geçmiş olmasına karşın halen kesin bir çözüm bulamadım. En son yazımda belirttiğim gibi ses kartı ayarlarından "akustik eko önleme" seçeneğini açınca sorunu büyük ölçüde çözüyor. Yalıtımla ilgili bir sorun olduğunu sanıyorum.

Bir süre önce kulaklığın içini açıp baktım ve bir kaç fotoğraf çektim. Çok bir şey anladığımı söyleyemem. İsteyen olursa belki fotoğrafları bulup atabilirim.

Bu sorunun kronik olduğuna inanmış durumdayım. Aynı kulaklığı alan başka bir arkadaşımda daha aynı sorun oldu. Çözemeyecek olursanız tavisiyem kulaklığı iade etmeniz yönünde olacaktır.

Bendeki Arctis 7 ve yaklaşık 2.5 yıllık. Bu problem yeni ortaya çıktı bende ne hikmetse ve hiçbir ayar da değiştirmemiş olmama rağmen.

Bende Daha bugün Aldım arctis 3 ne yaptıysam bilgisayardaki sesleri mikrafon karşıya iletiyor düzeltemedim, eski kulaklığım logitech g432 onu takıyorum hiçbir sorun yok lakin arctis 3 taktığım zaman video sesleri oyun sesleri mikrafondan karşıya iletiliyor,bu nasıl bi sorundur 600TL ye almış bulunmaktayım kulaklığı ve bu gerçekten çok sinir bozucu çözümünü bilen yapabilen varmı acaba?

@Vexrin
Götürün iade edin, hocam. Başka türlü kesin bir çözüm bilmiyorum. Geçici çözümler için önceki yorumları okuyabilirsiniz. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum.

@MuX Bu kulaklığı Kullanan Yayıncılar var ve Kullanan çok kişi var Yani bu sorunu nasıl çözdüler neyi yanlış yapıyoruz anlamıyorum gerçekten,Sistemsel bir sıkıntı var desem Logitech g432 taktığım zaman hiçbir sorun yok sadece mikrafondaki sesleri alıyor,Kafayı yemek üzereyim gerçekten ya..

Yeni konular

Geri
Yukarı