Arctis 3 karşıya ses gitme ve mikrofon sorunu

dispoLL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba @Jira.
Kısa zaman önce Arctis 3 oyuncu kulaklığı aldım. Ses kalitesinden inanılmaz memnunum.
Fakat Discord gibi ortamlarda PUBG oynarken özellikle kulaklıkdan orta sevıyenın uzerınde çevırırsek fazla ses verıyor karşı tarafa ve rahatsız ediyor bas konuşla konusmak lazım bu da çoğu kısının sevmedıgı bir yöntem. ( Ayarlar defaultta ) Bu konuda yardımınızı istiyorum.
Kulaklıktan, mikrofana fazla ses gidiyor bir miktar açınca karşı tarafa gidiyor ve cidden rahatsız ediyor nefes sesi bile gidiyor mıkrofonu yaklastırırsanız. Hem yuksek sesı acamayıp ayak seslerını uzaktan alamıyorum hem de dıbıme geldıgı zaman alıyorum anca o da benım avantajımı kaybettiriyor.

Sizden diledigim yardım. Program uzerınden bunları ayarlayabılecegım ( hem karşıya ses gitmesin he de güzel bir ses kalitesinde karşı tarafın ayak seslerini duyabileyim ) bir ayar var mı ? Varsa yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler. Umarım anlatabilmişimdir :)

Kulaklık kullanırken karşı tarafa nasıl ses gidiyor anlamadım. Oyun içi ses gitmemesi gerekiyor. Mikrofondan mı ses gidiyor, onu mu demek istedin?

İnceleme konumdaki mikrofon ayarlarını kullanabilirsin. Şu an Arctis 3 yok bende ama varken o ayarlarda kullanıyordum mikrofonu. Gayet iyiydi ve bu sorunlar yoktu.

Steelseries Arctis 3 7.1 Surround İncelemesi

Şunu demek istedim. Oyundaki sesler mikrofona (Mesela silahla tarıyorsun silah sesleri karşıya gidiyor veya oyunda koşarken kendi ayak sesin krşıya gidiyor mikrofondan dolayı uzakta tutuyoru ama genede gidiyr karşıya yüksek sesde acınca kulaklıgın hoparlörünü) gidiyor bunu da karşı taraf duyuyor Discord'da. Kulaklıgın hoparlöründeki yüksek sesten dolayı. Düşük seviyeye çekince sesi gitmiyor ama bu seferde oyun içi performansı kötü oluyor. Ses konusunda ayak sesi kasamıyorsun.

Oyundaki sesler nasıl mikrofona gidiyor onu anlamadım. Kulaklık kullanırken böyle bir şey mümkün olmaz. Ha, şöyle olur. Discord'da konuştuğunuz birileri oyunu hoparlörden oynuyorsa mikrofon bastıklarında onların oyun içi sesleri size gelir. Kulaklık kullanan bir kişi mikrofon kullanınca onun oyun içi sesi karşı tarafa gitmez. Sorun Discord'dan da olabilir. Farklı platformlarda dene.

Şunu demek istiyorum hocam ; Kulaklıgın yalıtımı iyi değil sanırım, fazla ses acınca dışarı veriyor sesi buda mikrofondan karşıya iletiyor sesleri. ( Eeee şöyle anlatabilirim : Mesela kulaklıkdan müziği full ses açtıgında kulaklıgı masaya koydugunda o sesi duyarsın ya bu fazla yanı yalıtım iyi degil onuda mikrofon algılayıp discord gibi ortamlarda karsı tarafa gitmesine neden oluyor .. )

Benim kulaklgımda mı bir sorun var acaba dışarıya cidden fazla ses veriyor son ses açınca . Peki teşekkürler yardımınız için..

Sorun zaten discord gibi ortamlarda sesi fazla açınca mikrofona fazla ses gitmesi ve karşıdan uyarı alıyosun birinden ses geliyo diye ne yapsam bilemedim anlamadım gitti

Yeni konular

Geri
Yukarı