Arctis 3 karşıya ses gitme ve mikrofon sorunu

3.5 mm jack ile bağlanan kulaklıklarda bu sorun genelde oluyor. 2 farklı kulaklığım vardı 3.5 mm ile bağlantı yolu kullanan, ikisinde de bu sorunu yaşadım. Ses yalıtımı falan değil direct olarak windows sesi karşıya gidiyordu. İlk seferde realtek'te şöyle bir ayar var onu kullarak çözdüm;

Seçenekler bu şekilde olması gerekiyor.

asdasdas.JPG

İkinci kulaklıkta ise bu ayarlar işe yaramadı, harici bir ses kartı alarak 3.5mm jack girişini usb'ye çevirip bağladım sorun kalmadı.

s-link 7.1

Aynı sorun bende de var. Arctis Raw kullanıyorum ve mikrofon takılı değilken bile discord programında karşımdaki kişilere izlediğim şeylerin sesi gidiyor.

Merhaba aynı sorun bende de var. Dün arctis 3 aldım izlediğim video veya şarkının sesi karşıya gidiyor. Nasıl çözebilirim ? Bir de yeni 2019 serileride üzerinden product code çıkmıyor ayarlarını nasıl yapabilirim ?

Harici ses kartı kullanmıyorsanız, Realtek yazılımına girip gürültü dengeleme ve akustik eko iptali yapıp deneyin.

Realtek kullanıyorsanız mikrofon işareti olan pembe yuvarlağa tıklayıp Gürültü tutma ve Akustik Eko İptalini seçtiğinizde düzeliyor. Ben çözümü böyle buldum.

Evet bu bir seçenek ama tamamen çözüm değil,Yinede ses iletmesi devam ediyor video açıp sesi fulleyip ses kaydedersen bunu aldığını göreceksin. Hatta Kulaklıktaki micrafone mute tuşuna bastığında bile bu sesi alıyor.

Sorunun olma sebebi şu 7.1 Desteğini entegre etmesi mikrafon bu yüzden sesleri alıyor,Yabancı forumlar dahil herşeyi araştırdım sorunun çözümü yok.

Ben kulaklık değiştirdim arctis 5 aldım ve sorunun çözüldüğünü gördüm.Buradan Arctis 3 ü olup bu sorundan kurtulmak isteyenlere önerim şudur, ucuz bir ses kartı alın usb olanlar olabilir (maddi durumu iyi olanlar iyisini alabilir tabiki) Mikrafon girişini usb e takıp kulaklık girişini kendi anakartınıza takıp bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Arkadaşlar aynı sorun bende de oluyor bazen bu problem mikrofondan kaynaklanmıyor çünkü mikrofonu kapatsak da o ses gitmeye devam ediyor bu da demek oluyor ki sorun kablolarda (frekans gibi bişeyler karışıyor sanırım) kulaklıktaki tüm kabloları söküp takın düzelecektir ben öyle düzeltiyorum
Arkadaşlar aynı sorun bende de oluyor bazen bu problem mikrofondan kaynaklanmıyor çünkü mikrofonu kapatsak da o ses gitmeye devam ediyor bu da demek oluyor ki sorun kablolarda (frekans gibi bişeyler karışıyor sanırım) kulaklıktaki tüm kabloları söküp takın düzelecektir ben öyle düzeltiyorum

Geri
Yukarı