Arctis 7 Wireless ses kasamama ve cihaz aygıtı tanınmadı hatası

HighNoon

Decapat
Başlıkta belirttiğim gibi iki ayrı sorundan bahsedeceğim bunlar birbirinden bağımsız sorunlar.

1-) cihaz aygıtı tanınmadı arızalı hatası;

Ürünü 4 aydır kullanmaktayım. Ancak son 1 haftadır cihaz aygıtı tanınmadı arızalı olabilir hatası çıkıyor. Bildiğiniz gibi kablosuz kullanmak için USB portlarına cihazın adaptörünü bağlıyoruz ve onunla beraber kullanıyoruz cihazı. Ancak son 1 haftadır tanımıyor tüm portlarda denedim, aygıt yöneticisinden cihazı kaldır yapıp tekrar taktım. İnternetteki çözümleri denedim olmayınca da en son başka PC'ye takıp görmek istedim onda da tüm portlara taktığım halde aynı hatayı vermeye devam etti. Cihazın ışığı yanıyor 2-3 kere sonra cihaz arızalı tanınmadı hatası çıkıyor sağ alttan ve sönüyor. Garantiye yollamalı mıyım, başka çözümü var mıdır yazdıklarım dışında? (Microsoft çözümlerini denedim sürücüler güncel)

2-) en can sıkıcı sorunum olan ses kasma sorunu;

Öncelikle ben haftada 3-4 saat oynayıp ürünü kötüleyen birisi değilim, oyun oynayarak para kazanıyorum ve günde 8-10 saatten uzun süre oynadığım oluyor, yorumlarımı ona göre değerlendirirseniz sevinirim.

Dediğim gibi ürünü 4 aydır kullanmaktayım ve yıllardır oyun oynayan biri olarak bu sorun çok canımı sıkmakta. Eskiden ASUS Cerberus V2 ve Arctis 7'den düşük farklı kulaklıklar kullandım. Ancak oynadığım tüm FPS oyunlarında gelen sesleri çok net algılayıp adamların yerinin nerede olduğunun farkında olup ona göre tepkiler verip çok rahat sese göre adam vurabiliyorken; şu an örneğin Apex, PUBG, CS:GO vb. oyunlar oynarken yaşadığım sorunu arkadaşlarım ben söylemeden anlamış durumda. Ses geliyor, neredeen geldiği tam anlaşılmıyor. Oyunda arkadaşım bana üstünde, alt katta, Long'da şu an gibi şeyler söylüyor. Beni izlerken sesi kasıp ben oynarken bunları anlayamıyorum, dediğim gibi eskiden Cerberus V2 ve diğer kulaklıkları kullanırken tüm sesleri çok net anlarken Arctis 7'ye geçtim geçeli bu sorun var. Üstte 1 numaralı sorunda belirttiğim problem yüzünden geçen gün Samsung Note 9 kutusundan çıkan telefon kulaklığını taktım, 3-5 saat civarı onunla oynadım. Böyle bir fark yok, bildiğiniz eskisi gibi seslerin yerini tekrardan anlamaya başladım. Telefon kulaklığıyla bile bu kadar iyi ses kasılırken, bu kulaklıkta kasamamak cidden can sıkıcı oluyor ve böyle devam ederse Cloud 2'ye geçmeyi düşünüyorum. Programıyla alakalı olduğunu söyleyecek arkadaşlar içinse ekstra bir ayar varsa söyleyin. Ancak 7.1 bildiğim kadarıyla FPS oyunlarında kapalı olmalı, hem açtım, hem kapadım, öyle denedim. Equalizer ayarlarını değiştirdim birçok kez, yine olmadı. Tüm ayarları denedim, yine olmuyor. Ürünü 0 aldım İtopya'dan, eğer başka kulaklıkları kullanıp bu kulaklığı da kullanan ve ses kasmada sorun yaşamayan biri varsa söylerse sevinirim ki ben de ürünü garantiye göndereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı