Arctis Prime yerine kulaklık önerisi

Evde köpek var sabah uyandım bi baktım kulaklım yerde herhalde köpek düşürdü sonra ısırdı falan bide temizlikte falan düşmüş herhalde öyle oldu herhalde yine prime alacağım kablolu önerin varsa prime ın üst modeli onuda alabilirim prime dan çok memnunum
hocam prime ın üst modeli sanırsam sennheiser gsp500 falan olur. Prime gerçekten besleyebilirsen sürücüleri sayesinde harikalar yaratan bir kulaklık diye biliyorum ben.

S1220A dahili anakart ses kartı ile kullanıyorum ben. EQ APO uygulamasından da Rtings sitesinin verdiği Prime'ı düz ses profiline getirme EQ'sunu kullanıyorum. Steelseries Sonar üzerinden de düz ses profili üzerinde ufak EQ ayarlamaları yaptım bu şekilde kullanıyorum. Konu açarsanız orda bakabiliriz.

Anladım geçmiş olsun hocam. Prime alabilirsiniz fakat Prime'larda kronik bir mikrofon sorunu var. Yani atıyorum 10 kulaklığın rahat 7-8'inde mikrofon ya bozuk ya da sesi çok az alıyor ve karşınızdaki duymuyor. Onun riskini bilin. Forumda da bunu çok yaşayan vardı.
bende g733 var şu anda ve birçok kulaklık denedim hs80 inden razer kraken t.e sine ve arctis pro bile kullandım (kablolu dacsız model) fakat hiçbiri bana böyle temiz pak bir ses vermedi. Arctis prime veyahut arctis nova pro wireless bu döngüyü kırar mı hiç bilmiyorum. Yanına gelen dac ünitesi sanırsam en önemli olay ama kablosuz oldugu icin yine kötü performans verir mi kafam karışıyor hocam.

@birkanoztrk Kablosuz Pro ile düşündüğünüz ses kalitesini yakalayamazsınız. Bir de Nova Pro o kadar iyi bir kulaklık değil. Wireless'ı wireless kulaklıklar içinde evet güzel fakat kablolusu o kadar da iyi değil kendi alanında. Yani Nova Pro kabloluya gelene kadar alınabilecek tonla kulaklık var daha iyi olan.

@birkanoztrk Kablosuz Pro ile düşündüğünüz ses kalitesini yakalayamazsınız. Bir de Nova Pro o kadar iyi bir kulaklık değil. Wireless'ı wireless kulaklıklar içinde evet güzel fakat kablolusu o kadar da iyi değil kendi alanında. Yani Nova Pro kabloluya gelene kadar alınabilecek tonla kulaklık var daha iyi olan.
Ya bir youtuber çok övmüştü ses konusunda kendisine güvendiğim. Arctis Prime'ı da aşırı fazla şekilde övmüştü de. Sizce ne yapmalıyım hocam var mı bi öneriniz/fikriniz?

Evet yasaktır diye vermek istemedim😅 kendisinin yorumlarını önemsiyorum fioo k5 pro kullanıyordu ama aşırı pahallı malesef bütçem için..
Ben de onu çok takip ederim ama bazı şeyleri saçma buluyorum. Mesela Nova Pro genel olareak topa tutuluyor çünkü sesine çöp diyorlar. Genelde Nova Pro hiç önerilmiyor. Oyun için oyun kulaklığı almanıza da gerek yok. Bütçe varsa DT880, PC38X ya da HD560S öneririm. Oyunda ve müzikte çok iyi bu kulaklıklar tabii dediğimiz gibi DAC + AMP gerekiyor en iyi kalitede sesi yakalayabilmek için. PC38X diğerlerine nazaran beslemesi daha kolaydır.

Ben de onu çok takip ederim ama bazı şeyleri saçma buluyorum. Mesela Nova Pro genel olareak topa tutuluyor çünkü sesine çöp diyorlar. Genelde Nova Pro hiç önerilmiyor. Oyun için oyun kulaklığı almanıza da gerek yok. Bütçe varsa DT880, PC38X ya da HD560S öneririm. Oyunda ve müzikte çok iyi bu kulaklıklar tabii dediğimiz gibi DAC + AMP gerekiyor en iyi kalitede sesi yakalayabilmek için. PC38X diğerlerine nazaran beslemesi daha kolaydır.
Nova pro o kadar mı sevilmiyor hocam ya? Burak ın kendisi de bir arctis prime kullanıcısı ona rağmen bayağı önermişti o yüzden kafam karıştı açıkçası. Sizin bildiğiniz veya önerebileceğiniz bir dac+amp var mı hocam fp olarak?

Nova pro o kadar mı sevilmiyor hocam ya? Burak ın kendisi de bir arctis prime kullanıcısı ona rağmen bayağı önermişti o yüzden kafam karıştı açıkçası. Sizin bildiğiniz veya önerebileceğiniz bir dac+amp var mı hocam fp olarak?
FiiO E10K var. Yeterli olacaktır. Evet o kadar sevilmiyor yani tonla daha iyisi var çünkü.

Ya söylemeyi unuttum ben bir de arctis nova wireless xbox modelini akrabadan 2. El olarak alacağım 5200 e kutulu vs. Onu da göz önünde bulundurursak nasıl sizce hocam?
Nova Pro Xbox Wireless ise gayet iyi fiyat hocam 5200'e güzel olur. Kablolu alacaksanız bence kesinlikle PC38X'e göz atın. Bayağı iyi çünkü 140 dolar fiyatı şu an + yeni üye olunca 10 dolar kupon veriyor Drop sitesinde. Maksimum çıkacak vergi de 1450TL +18 KDV ve %20 ÖTV eklenince. Yani 5000TL'ye geliyor tabii şanslıysanız değişir. Mesela forumda bu kulaklık için sadece 224TL vergi ödeyen var. Arasında seçim yapın hocam 5200'e Pro Wireless da kötü tercih değil. Sıfır fiyatına kesinlikle değmez ama 5K fiyatı fena olmayan bir kulaklık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı