Arduino 24 saate bir çalışan servo motor nasıl yapılır?

682784

Hectopat
Makaleler
6
Merhabalar
Bir proje üzerinde çalışıyorum ve her 24 saate bir kere servo motor çalışacak bunu nasıl yapabilirim? Delay kullanmak pek mantıklı olmaz. Zaman ayarı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar
Bir proje üzerinde çalışıyorum ve her 24 saate bir kere servo motor çalışacak bunu nasıl yapabilirim? Delay kullanmak pek mantıklı olmaz. Zaman ayarı konusunda yardımcı olabilir misiniz?
RTC modulu kullan, saati bir kere ayarla CR2032 pilini tak devre kapaliyken bile calisir.

@Teccno @Linuxginar
Teşekkürler. Arduino, servo motor, RST modülü yeterli olur değil mi?
Peki RST yerine uzaktan kontrol etmek istesem böyle birşey mümkün mü?

@Teccno Hocam elimde deneyap kart var internet saatini o şekilde kullanabilir miyim? Kendi içinde wifi modülü var.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Teccno @Linuxginar
Teşekkürler. Arduino, servo motor, RST modülü yeterli olur değil mi?
Peki RST yerine uzaktan kontrol etmek istesem böyle birşey mümkün mü?

@Teccno Hocam elimde deneyap kart var internet saatini o şekilde kullanabilir miyim? Kendi içinde wifi modülü var.
RST modul derken RTC mi demek istiyorsun? Uzaktan kontrol derken durup oynatmaksa HC-06 ile Bluetooth, ESP8266 ile Wi-Fi uzerinden kontrol edebilirsin. Veya seri haberlesme ile bilgisayarina kablo ile baglar oyle kontrol edersin.

RST modul derken RTC mi demek istiyorsun? Uzaktan kontrol derken durup oynatmaksa HC-06 ile Bluetooth, ESP8266 ile Wi-Fi uzerinden kontrol edebilirsin. Veya seri haberlesme ile bilgisayarina kablo ile baglar oyle kontrol edersin.
Ever RTC'den bahsettim klavye düzeltmiş.

O şekilde kontrol yapabiliyorum zaten bahsettiğim şey evin dışından kontrol etmem mümkün mü diye düşünmüştüm.

Ever RTC'den bahsettim klavye düzeltmiş.

O şekilde kontrol yapabiliyorum zaten bahsettiğim şey evin dışından kontrol etmem mümkün mü diye düşünmüştüm.
WiFi olarak kendi agina bagla port ac diyecegim ama statik IP falan gerekiyor. Bir VDS alip API yaz VDS'te belli bir sayfaya gelince Arduino'ya paslasin. VDS'te IP/ac'a geldiginde acsin IP/kapa'ya geldiginde kapatsin bunu GET request ile yaparsin JSON parse ederek.

Geri
Yukarı