Arduino Almak vs Oyun Almak

Buna tek cevabı siz verebilirsiniz aslında. Siz ne istiyorsanız, ne sizi daha çok eğlendirecek, neyden daha çok zevk alacaksanız. Arduino sensörü demişsiniz, onun bir farkı size bir şeyler katacak olması. Ha, benim fikrimi sorsaydınız Arduino için komponent alırdım.

Bir de konu açılırken yapılan etiketlemelerde çoğunlukla bildirim gitmeyebiliyor, onun için etiketlediğiniz kişiyi bir daha etiketliyorum. @lieanddippydeath

Babam doğum günümde toplam 100 TL değerinde hediye alacakmış. Ben indirime girince 40 TL ile ETS 2 DLC'si alacağım. Diğer 60 TL ile PC Build'in Simulator mu alsam yoksa Arduino için sensör falan mı alsam karar veremedim. @lieanddippydeath
Kendi keyfinize göre alın. Sizin zevkinizi kimse bilemez. Ne yapmak istiyorsan onu yap.
Doğum günün kutlu olsun bu arada. :kalp:

Son düzenleme:
RC522 RFID modülü ve elektrikli kapı kilidi ile yapılabilir. Önceki mesajımda söylediğim modüllerden kullanırsan, ağ üzerinden de kontrol edebilirsin. Elektrikli kapı kilidi için 12V röle gerekebilir.
Röle vs. var hocam bluetooth da vardı yaktım. :) Kilit olarak servo kaldırır mı diye düşünüyorum.

Arduino için satılan basit röleler güçsüz kalacaktır. Apartman kapılarındaki elektrikli kilitlere benzer kilitlerden kullanman lazım. Kullanacağın yere göre değişir.
Hocam şöyle diyeyim; ben bu kapı projesini büyük ihtimal odamın kapisinda kullanırım. Ama dediğinizi dikkate alacağım. Projede yardımcı olabilir misiniz başladığımda ? Daha öncesinde Bluetooth kontrollü araba yapmıştım. Ama bu konuda bilgili değilim. Kodları yazarken vs. yardımcı olabilir misiniz ?

Kilit olarak servo kaldırır mı diye düşünüyorum.
Solenoidlere de bakabilirsiniz.

Hocam şöyle diyeyim, ben bu kapı projesini büyük ihtimal odamın kapısında kullanırım. Ama dediğinizi dikkate alacağım. Projede yardımcı olabilir misiniz başladığımda? Daha öncesinde Bluetooth kontrollü araba yapmıştım. Ama bu konuda bilgili değilim. Kodları yazarken vs. yardımcı olabilir misiniz?
Burada konu açarsanız takıldığınız noktalarda elimizden geldiğince yardımcı oluruz tabii ki. 🙂

Geri
Yukarı