Arduino Almak vs Oyun Almak

Babam doğum günümde toplam 100 TL değerinde hediye alacakmış. Ben indirime girince 40 TL ile ETS 2 DLC'si alacağım. Diğer 60 TL ile PC Build'in Simulator mu alsam yoksa Arduino için sensör falan mı alsam karar veremedim. @lieanddippydeath

Arduino alıp istediğin şeyleri yapabilirsin ama yapmak yerine gidip hazırını da alabilirsin. Oyun alsan da iyi ama. Diyelim ki Arduino alıp bir şeyler yapmak istiyorsun, neler yapabilirsin? Kodlama bilmen ve gerekli bağlatınları yapabilmen gerek ve lehim falan yapacaksın. Öyle kocaman Arduino almayacaksın. Böyle çip şeklinde orta küçük boyutta alacaksın. Peki neden (Koca Arduino'larda yapılsa o tabanca gibi şeyin içine sığmayabilirlerdi)? Yani eğer öyle tabanca gibi bir şeyin içine sığdırmak alet gibi göstermek istiyorsan küçük istediğin şeyin içine sığacak şekilde al ve o bir şeyin içine sığdır. Lehimlemezsen sen onu alığ sağ sola çevirince içindeki Arduino'da sağa sola gider kablolar falan çıkabilir. Büyük de olur ama eşyanın içine sığdıramazsın.

Çok şeyler yapabilirsin. Mesela chormaki dino oyununu oynayan bir robot, hırsız alarmı, ateş sensörü. Bunlar zaten satılan şeyler deyip geçme. Mesela satılan bir şey ses çıkarıyordur sadece ama sen bir sistem yaparsın, itfayeye ve polise mesaj atar. Örnek veriyorum. İyi şeyler yapabilirsin ama yapmak yerine gidip satın al daha iyi çünkü sen yapsan 1 defa kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı