Arduino başlarken serial ekrana yazdırmama

Mçınar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ESP8266 kartı kullanıyorum. Bir proje üzerinde çalışıyorum ama ne yazık ki serial ekrana göre projeyi test edeceğim. Şu anlık projede kodlara girmeyeceğim, sorunumu şu şekişlde dile getireceğim projem dışında yeni taslak açıp ilk setup kısmında 1. saat yazsın sonrasında sayaç saydığında loop kısmında saat saymaya devam etsin istedim. İlk zamanda proje dışında test ettiğimde serial ekranda bir sıkıntım yoktu projeme dahil ettim ilk zaman ekrana garip garip yazılar geldi. Bu sorunlar uğraştık 3-5 gün neyse 115200 baud kısmını değiştirdik o yazılar gitti bu sefer okunacak şekilde farklı şeyler yazıyordu. Sonra projeninn kodlarını el ile yazmaya karar verdim kartı flaşladım. Sabah serial ekrand çalışıyor mu diye tekrardan bir bakayım dedim, sorun düzeldi herhalde kartı 9600 baudrate ile flaşladım olmuştur dedim. Yeni taslakla basit uygulamada kartın ilk çalışmasında merhaba yazmasını istedim. Sonra benim proje sayfamı açtım serial ekranda test edeyim dedim yine aynı illet kurtulamadım. Bu sefer dedim kodları el ile ekleyeyim, ne sebep olduğunu bileyim dedim. Yeni taslak oluşturdum serial ekran yine setup kısmında yazmamakla ısrarcıydı.
Arkadaşlar bu hataya ne sebep olabilir kolay ve basit bir şey gözükebilir ama serial ekranı kullanamam ilerlememe sebep oldu, nasıl çözebiliriz?
Loop kısmı çalışıyor ama setup kısmını yazdırmıuyor neden?

ss.PNG

1648479371903.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı