Arduino için C mi, C++ mı?

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba babam uzun zamandır Arduino ile uğraşıyordu, bende merak sarmaya başladım sonuçta hayal ettiğimiz her şeyi yapabiliyoruz. Ben temelden öğrenmek istiyorum yani ilk başta yazılımını öğrenmek istiyorum, internette hazır kodlar olduğunu biliyorum ama kendim öğrenmem daha iyi benim için. Arduino C yazılım tabanlı bir kodlama diye biliyorum. Sizce C ile mi başlamalıyım yoksa C++ mı? Ve öğrenebileceğim video ve kitap tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. :)

Arduino C++ tabanlı bir geliştirme platformu ve çoğu kütüphanede nesne yapısını kullanır. Mesela LCD kütüphanesini kullanmak için bir nesne oluşturman gerekli. Nesne kavramı da C'de olmayan (en azından standartlarda) bir yöntem.

Arduino C++ tabanlı bir geliştirme platformu ve çoğu kütüphanede nesne yapısını kullanır. Mesela LCD kütüphanesini kullanmak için bir nesne oluşturman gerekli. Nesne kavramı da C'de olmayan (en azından standartlarda) bir yöntem.
O zaman C++ öğrenmem gerekiyor, bildiğim kadarıyla C++ ; C nin gelişmiş versiyonu. Sizce C den mi başlamalıyım yoksa direkt C++ öğrenmeye mi başlayayım?

O zaman C++ öğrenmem gerekiyor, bildiğim kadarıyla C++ ; C nin gelişmiş versiyonu. Sizce C den mi başlamalıyım yoksa direkt C++ öğrenmeye mi başlayayım?
C++ öğrenmek için C++ ile başlaman yeterli.

Geri
Yukarı