Arduino ile bilgisayar kontrolü mümkün mü?

Birolltopall

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, kafamda bir proje var. Uzaktan kumandayla bilgisayarı Arduino ile kontrol etmek mümkün mü? Kumanda TV kumandası olabilir diye düşünüyorum. Mesela 2. tuşa basacağım, herhangi bir kısayolu atacağım. Onu yapacak. Böyle bir proje mümkün mü ve yapıldıysa sizin bildiğiniz bir kaynak var mi? Teşekkürler iyi forumlar.

Merhaba arkadaşlar, kafamda bir proje var. Uzaktan kumandayla bilgisayarı Arduino ile kontrol etmek mümkün mü? Kumanda TV kumandası olabilir diye düşünüyorum. Mesela 2. tuşa basacağım, herhangi bir kısayolu atacağım. Onu yapacak. Böyle bir proje mümkün mü ve yapıldıysa sizin bildiğiniz bir kaynak var mi? Teşekkürler iyi forumlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belirli modellerde. Leonardo destekliyor. Ben joystick bağlamıştım mouse gibi kullanıyordum.

Basit bir biçimde açma işlemini @SideWinder hocam aşağıdaki rehberde anlatmıştı. Kendisi konuya gelirse yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Kontrol çok geniş bir kavram. Açıp kapatmak mı istiyorsun?

Yani açıp kapata da bilirsin, klavye olarak da kullanabilirsin. Ne yapmak istediğine kalmış biraz.
IR kumanda ile belirli şeyler yapmak istiyorum mesela tuşa bastığımda ctrl+c komutunu uygulamasını falan istiyorum. bi kaç kaynak buldum fakat orda da anlamadiğim böyle kombinasyonları nasıl uygulancığı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izledim fakat dediğim gibi kombinasyon tuşları nasıl atıcağım şekilde onu tam anlamadım.

Geri
Yukarı