Arduino ile bilgisayara Bluetooth modülü yapımı

Canzzers

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RTX2060
RYZEN 5 3600X
SPECTRIX D41 3000MHz 8x2(16GB),
B450M Mortar
Kioxia Exceria G2 NVMe 1TB
Meslek
Elektronik Teknisyeni
DualShock 4 koluna sahibim. Arduino ve Bluetooth modülü (HC-05) ile bilgisayara kablosuz bağlanma şansım var mı?

Yani arduino'ya joystick bağlayabiliyorsun ama onun joystickleri ayrı oluyor. Muhtemelen dual shock'u açsan yapabilirsin ancak tavsiye etmiyorum cihazın bütünlüğü bozulur.

Yani Arduino'ya joystick bağlayabiliyorsun ama onun joystickleri ayrı oluyor. Muhtemelen Dual Shock'u açsan yapabilirsin ancak tavsiye etmiyorum cihazın bütünlüğü bozulur.

DualShock'ta zaten Bluetooth özelliği mevcut ama bir türlü bulamadım kafam da basmadı kodla ne kadar yapabilirim bilemedim. :D

DualShock'ta zaten Bluetooth özelliği mevcut ama bir türlü bulamadım kafam da basmadı kodla ne kadar yapabilirim bilemedim. :D

DualShock'taki Bluetooth protokolü ile Arduino ve HC-05 arasındaki Bluetooth protokolünün aynı olduğunu sanmıyorum. Veri aktarım sistemleri bayağı farklı oluyor yani.

Tahminimce öyle bir şey yapacak olursan DualShock'taki joysticklerin altını açıp joystick Shield'i gibi bir şey ile Arduino'ya bağlayıp sonra Bluetooth aktarımı ile PC'ye veri akışı sağlayıp bu verileri yine kendi yazdığın programla bilgisayara tuş olarak tanıtman lazım. Son kısım için internette benzer programlar bulabilirsin ama genel olarak zor iş.

DualShock'taki Bluetooth protokolü ile Arduino ve HC-05 arasındaki Bluetooth protokolünün aynı olduğunu sanmıyorum. Veri aktarım sistemleri bayağı farklı oluyor yani.

Tahminimce öyle bir şey yapacak olursan DualShock'taki joysticklerin altını açıp joystick Shield'i gibi bir şey ile Arduino'ya bağlayıp sonra Bluetooth aktarımı ile PC'ye veri akışı sağlayıp bu verileri yine kendi yazdığın programla bilgisayara tuş olarak tanıtman lazım. Son kısım için internette benzer programlar bulabilirsin ama genel olarak zor iş.

O zaman bana önerebileceğiniz Bluetooth adaptörü var mı DualShock için? Madem öyle uğraşmayalım. Diz üstü bilgisayarımdakini takabilir miyim? İçindekini çıkartam?

Yeni konular

Geri
Yukarı