Arduino ile elektiriği kontrol etmek

Circuit dersinde denklemleri almış olman gerekli, yada alacaksın. En güvenlisi röleden çıktından sonra ya termik (aşırı akım rölesi) yada 10A bir sigorta koyarsın bu problem çözülmüş olur. Klima motoru bile min 6A, içinde ki gaza bağlı olarak 8A kadar çeker

Benim okul biteli çok oldu kaptan ya =) O zamanlarda oyun motorları vs'ler ile uğraşıyordum hep yazılım odaklı gittim ama hep içimde bir ukteydi elektronik, şimdi ise bu zamanında öğrendiğim derslerdeki bilgileri yarım yamalak hatırlayarak eksik bilgimi de kapatarak elektronik devrelere bir el atayım dedim. Okuldan tek hatırladığım boyuna Circuit derslerinde Kirchoff yapar dururduk. Fizik dersleri de boyuna Maxwell denklemleri ile giderdi :D 1 Dönem PIC programlama almamız nedeniyle şu elektroniğin en azından temelini okulda bir tık görmüş olmamızdan ötürü açıkcası mutluyum en azından. Hatta Arduino'yu kodlamak yazılımsal olarak aşırı basit geldi ve bu beni çok mutlu etti. Ben kendimi çok kötüye hazırlamıştım zira okulda biz Assembly ile PIC programlardık :eek:.

Konuya dönersem; Termik Röleyi bir inceleyeceğim ve 10A sigortası koymak ise çok iyi pratik ve kolay bir tavsiyeydi. Yardımların için teşekkürler. (y)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı