Arduino ile kısayol tuş takımı yapımı

466609

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba, Arduino ile kısayol tuş takımı yapmak istiyorum. Örnek olarak butona bastığımda Google açılsın. Birkaç deneme yaptım ama Türkçe karakter ve parantezleri düzgün yazamıyor. Yapanlarda Türkçe karakter ve parantezlerde sorunsuz çalışıyor. Bunula ilgili bilgisi olan biri yardım edebilir mi?
(Klon Arduino leanardo kullanıyorum)

Son düzenleme:
Komut anlar adlı programla direk konuşarakta açtırabilirsin misal oda içinde mikrofon bağlı Chrome aç diyorsun açıyor ses kapat ses aç vs sen hangi programı istersen ona kısayol yapabiliyorsun. Bu bir alternatif olarak işini görürse ben kullanıyorum.

Komut anlar adlı programla direk konuşarakta açtırabilirsin misal oda içinde mikrofon bağlı Chrome aç diyorsun açıyor ses kapat ses aç vs sen hangi programı istersen ona kısayol yapabiliyorsun. Bu bir alternatif olarak işini görürse ben kullanıyorum.

Dediğin mantıklı fakat ben o amaçla kullanmayacağım mesela tuşa bastığımda kod derlemeyi başlatsın ya da belli bir uygulamayı açsın. Yani ses yerine bir klavye olarak kullanmak istiyorum yine de teşekkürler.

Emre Konca'nın şöyle bir projesi var. Sizin istediğinize göre. Bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Emre Konca'nın şöyle bir projesi var. Sizin istediğinize göre. Bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O projeyi denedemim çalıştı fakat dediğim gibi Türkçe karakter ve parantezlerde sorun çıktı.

Merhaba, Arduino ile kısayol tuş takımı yapmak istiyorum. Örnek olarak butona bastığımda Google açılsın. Birkaç deneme yaptım ama Türkçe karakter ve parantezleri düzgün yazamıyor. Yapanlarda Türkçe karakter ve parantezlerde sorunsuz çalışıyor. Bunula ilgili bilgisi olan biri yardım edebilir mi?
(Klon Arduino leanardo kullanıyorum)
Ben tuşlara göre seri port üzerinden 1 ile 9 arası sayı gönderiyordum. Bilgisayarda ise C# ile yaptığım seri porttan gelen sayıya göre işlem yapan bir uygulama hazırladım. İstediğim zaman atamaları da değiştirebiliyorum mesela.

Ben tuşlara göre seri port üzerinden 1 ile 9 arası sayı gönderiyordum. Bilgisayarda ise C# ile yaptığım seri porttan gelen sayıya göre işlem yapan bir uygulama hazırladım. İstediğim zaman atamaları da değiştirebiliyorum mesela.

Anladım. Bir sorum olacak yapmak istediğimiz uygulama için nasıl kısayol yapıyoruz ayarlarda bulamadımda. Yani Google için CTRL+g tuşunu kısayol yapmak istesem nereden yapabilirim?

Geri
Yukarı