Arduino ile LCD ekran üzerine saat yapıp sesli asistan eklemek için hangi set alınmalı?

@Şefik Mert mikrofon ile ses alimiyacagim. Mesela o analog saatte her saat basit saat 10 oldu falan diyecek mesela saat 10 olunca saat 10 oldu diyecek ya da saat 5 olunca saat 5 oldi diye ses çıkacak yani saati sese cevirecek.

@Elliot Türkinson RTC dediginiz ne tam olarak? Yaziyi nasıl sese çevirim ve RTC olmadan videodaki gibi yapamaz mıyım saat islemini?

RTC üstünde pil bulunduran bir saat modülüdür Arduino'da güç olmasa bile saat geri kalmaz ve Arduino'ya güç verilince saat verisi düzgün bir şekilde alınıp kullanılır.

RTC olmadan da saat yapabilirsiniz daha önce böyle bir kod yazdım fakat saat her geri kaldığında kod kısmını düzenlemek gerekiyordu tabii kodda biraz değişiklik ile buton ile saat ayarlanabilir.

Sesi okuyabilecek başka bir cihaz varsa Arduino üzerindeki pinler ile tetiklenebilir fakat bunun yerine şu bahsettiğim modüller kullanılsa daha iyi olur link bulursam atarım.

@Şefik Mert mikrofon ile ses alimiyacagim. Mesela o analog saatte her saat basit saat 10 oldu falan diyecek mesela saat 10 olunca saat 10 oldu diyecek ya da saat 5 olunca saat 5 oldi diye ses çıkacak yani saati sese cevirecek.

Yalnız LCD ile yapınca analog olmuyor dijital oluyor, analog saatlerde hareketli parçalar olur.

ISD1820 Ses Kayıt ve Çalma Modülü Satın Al | Robotistan şunu buldum ama kaç tane ses kaydediliyor bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı