Arduino set nereden alınmalı?

berceste1538

Decapat
Daha fazla  
Arduino'ya yeni başlayacağım. Linkteki seti almayı düşünüyorum.
Bilgisayarım Windows 7 Ultimate:

1- Sizce driver bulabilir miyim ?
2- Arduino UNO R3 (Atmega 328 chip) yazıyor. İnternette driverları araştırdım ama Atmega328 yazan bulamadım, genelde CH340 yazıyor. Aynı mıdır?
3- Arduino'yu normal alışveriş sitelerinden mi almalıyım? Alan varsa bir sorun çıktı mı? Yoksa Robotistan gibi bu işle uğraşan sitelerden mi almalıyım?

https://www.hepsiburada.com/arduino...seti-t1-p-HBV00000IH3TK?magaza=Elektro+Market
Yorumlardan kafam karıştı, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım ikisi de içinde olan şeydi yanlış gibi olmasın 2 3 senedir uğraşmıyorum.
Teşekkürler.
Başlangıç için güzel sete benziyor. Onu alırken LCD ekran için ek olarak bunu almanızı öneririm. 10 kadar pin/kablo kullanmak yerine 4 pin/kablo ile bu işi halletmiş olursunuz.
Teşekkürler
Arduino malzemelerini set olarak almamanı tavsiye ederim. Direnc netten almıştım ben hepsini, ayrı ayrı kendi isteklerine göre seçip alabiliyorsun.

Direnc.net güvenilir mi? Bir de kargoyu birleştirebiliyor muyuz? Yani Hepsiburada'da kargo hepsi ayrı ayrı gönderiliyor öyle ise çok zor olur benim için.

Son düzenleme:
Teşekkürler.

Teşekkürler

Direnc.net güvenilir mi? Bir de kargoyu birleştirebiliyor muyuz? Yani Hepsiburada'da kargo hepsi ayrı ayrı gönderiliyor öyle ise çok zor olur benim için.

Tek kargoda yolluyorlar. Biraz yavaş çalışıyorlar ama ben iş ahlaklarını beğeniyorum. Bir keresinde 30 kuruşluk parçayı eksik yollamışlardı, mesaj attım sırf onu kargoladılar bana.

Tek kargoda yolluyorlar. Biraz yavaş çalışıyorlar ama ben iş ahlaklarını beğeniyorum. Bir keresinde 30 kuruşluk parçayı eksik yollamışlardı, mesaj attım sırf onu kargoladılar bana.
Teşekkürler
Eğer almadıysanız Motorobit üzerinden tek tek alabilirsiniz. Fiyatları piyasaya göre çok ucuz oluyor.
Sağol abi incelerim.

Geri
Yukarı